1         2         aez         anagennisi         11         22         119         aris         4         7        18521         8         karmiotissa         10        

 

 

 

Monday, 09 January 2017 20:53

Εξάδα με Μακρίεφ και Μάατσι!

Η Νέα Σαλαμίνα ήταν η νικήτρια στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 2-0 της ΑΕΖ στο «Αμμόχωστος», άφησαν πίσω τους τον Ερμή και βρίσκονται μόνοι στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η Νέα Σαλαμίνα δεν είχε καθόλου εύκολο βράδυ απέναντι στην μαχητική ομάδα του Δημήτρη Δημητρίου οι οποία απείλησε για να φύγει με κέρδος από το «Αμμόχωστος». Παρόλα αυτά ο Μακρίεφ στο 35΄ και ο Μάατσι στο 84΄ είχαν τις λύσεις και έστειλαν την ομάδα τους στο πρώτο γκρουπ του πρωταθλήματος.
Αντίθετα η ΑΕΖ μένει στην προτελευταία θέση με 9 βαθμούς.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Στ.Βεργέτης): Βεσελόφσκι, Τσαμπούρης, Τσίνα, Γκράσι, Κούσουλος, Σκοπελίτης, Τζούρτζουριτς, Αμπελάιρας (74΄ Κωνσταντίνου), Κολοκούδιας (66΄ Νεάκου), Μάατσι (88΄ Φούσκο), Μακρίεφ

ΑΕΖ (Δ.Δημητρίου): Σοφρωνίου, Σάσι, Στυλιανού (81΄ Παναγιώτου), Σεμέδο, Κυριάκου, Μαμμίδης, Οζίας, Φελισιέν, Ντο Σάντος, Ανδρέου, Σκόπλιακ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντο Σάντος/ Mαμμίδης (6η), Κυριάκου
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τιμόθεος Χριστοφή (Ο. Τζιωρτζής – Ν. Σαμάρας), 4ος: Αβρ. Τσούκκας.

Read 574 times

Live Στοίχημα | Live Streaming Αγώνες | 100% Μπόνους Εγγραφής

Stoiximan.gr: Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
17:00 ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΟΜΟΝΟΙΑ
18:00 ΑΡΗΣ-ΑΕΚ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
16:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΕΛ
16:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ
17:00 ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ
18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ

Βαθμολογία

  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1. ΑΠΟΕΛ 19 45-10 46 
2. ΑΕΚ 19 37-11 45
3. AEΛ 19 28-11 41   
4. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 19 42-15 40  
5. ΟΜΟΝΟΙΑ 19 38-26 37  
6. ΕΡΜΗΣ  19 25-28 28   
7. Ν.ΣΑΛΑΜΙΝΑ 19 18-21 26
8. ΕΘΝΙΚΟΣ  19 31-32 24 
9. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 19 20-21 22 
10. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 19 20-36 19  
11. ΑΡΗΣ 19 17-39 14  
12. ΔΟΞΑ 19 8-27 11 
13. AEZ 19 19-43
14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 19 16-41 5

Ζωντανά στην TV

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

CYTAVISION SPORTS 1

22:00 ΡΟΜΑ – ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

NOVASPORTS 1

17:15 ΠΑΟΚ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
NOVΑSPORTS 2

19:00 ΤΣΣΚΑ – ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ

21:05 ΜΑΚΑΜΠΙ – ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
NOVASPORTS 3

22:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΕΦΕΣ

NOVASPORTS 4

21:15 ΑΡΜΑΝΙ – ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

NOVA SPORTS EXTRA

19:30 ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

PRIME TEL

20:15 ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ. – ΕΪΜΠΑΡ

22:15 ΣΟΣΙΕΔΑΔ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Copyright © 2014. All Rights Reserved.