SHARE

Την αρμένικη Σιράκ ή τη σλοβένικη Γκόριτσα θα αντιμετωπίσει ο Πανιώνιος στο 2ο προκριματικό γύρο του Europa League. Όλα τα ζευγάρια της κλήρωσης.

Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στις 13 Ιουλίου στη Νέα Σμύρνη και η ρεβάνς στις 20 Ιουλίου εκτός έδρας.

Αναλυτικά, τα ζευγάρια του 2ου προκριματικού γύρου:

Παρτιζάνι (Αλβανία) / Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) / Βάσας (Ουγγαρία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) / Ζέτα (Μαυροβούνιο) – ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) / Κλάκσβικ (Νήσοι Φαρόε)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Ζάρια (Μολδαβία) / Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) / Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Λεβάντια (Εσθονία) / Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) / Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) – Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) / Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Καϊράτ (Καζακστάν) / Άτλαντας (Λιθουανία) – Σκεντερμπέου (Αλβανία) / Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Πανιώνιος (Ελλάδα) – Σιράκ (Αρμενία) / Γκόριτσα (Σλοβενία)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) / Πιούνικ (Αρμενία) – Λίνγκμπι (Δανία) / Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

Στιάρναν (Ισλανδία) / Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν) / Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) – Άστρα (Ρουμανία)

Ρέιντζερς (Σκωτία) / Προγκρές (Λουξεμβούργο) – ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος) / Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)

Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν) / Ντούναβ Ρούσε (Βουλγαρία) – Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) / Φλοριάνα (Μάλτα)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) / Ρουζομπέροκ (Σλοβακία) – Μπραν (Νορβηγία)

Κρουζέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) / Λιέπαγια (Λετονία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) / Σούντουβα (Λιθουανία)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία) / Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) – Οντ (Νορβηγία) / Μπαλιμένα Γιουνάιτεντ (Βόρειος Ιρλανδία)

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) / Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία) / Πέλιστερ (ΠΓΔΜ)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) – Γιαγκελόνια (Πολωνία) / Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Μπρόντμπι (Δανία) – Βάασα (Φινλανδία) / Ολίμπια (Σλοβενία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) / Πρίστινα (Κόσοβο) – Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία) / Τρακάι (Λιθουανία)

Χάιντουκ (Κροατία) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) / Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) / Β36 Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε) – Βιντεότον (Ουγγαρία) / Μπάλτζαν (Μάλτα)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) / Τίρανα (Αλβανία) – SJK (Φινλανδία) / KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Βαλέτα (Μάλτα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Ουτρέχτη (Ολλανδία)

Έστερσουντ (Σουηδία) – Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Αμπερντίν (Σκωτία) – Ορντάμπασι (Καζακστάν) / Σιρόκι Μπρίεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) / Γιέλγκαβα (Λετονία) – Μίντιλαντ (Δανία) / Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) – Μλάντοστ (Μαυροβούνιο) / Γκαντζασάρ Καπάν (Αρμενία)

Ντάτσια (Μολδαβία) / Σκέντια (ΠΓΔΜ) – Κόνας Κουέι (Ουαλία) / Ελσίνκι (Φινλανδία)

Τρέντσιν (Σλοβακία) / Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) – Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)

Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) / Όσιγιεκ (Κροατία) – Λουκέρνη (Ελβετία)

Βέντσπιλς (Λετονία) / Βάλουρ (Ισλανδία) – Ντομζάλε (Σλοβενία) / Φλόρα (Εσθονία)

Μλάντοστ Λούτσανι (Σερβία) / Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) / Μιλσάμι (Μολδαβία)

Τσιχούρα (Γεωργία) / Άλταχ (Αυστρία) – Ντινάμο Μπρεστ (Λευκορωσία)