LIVE: Εθνικός – Αλκή 0-1 (Χορηγός η Bet on Alfa)
19/08/2017 20:14

Στις 19:00 θα αρχίσει η αναμέτρηση μεταξύ του Εθνικού και της Αλκής για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 7 και ραδιοφωνική από Super Sport FM 104.0.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:
4′ Μακρινό σουτ του Αρέστη η μπάλα στα χέρια του Στρατηλάτη

11′ Πολυ καλή ευκαιρία για την Αλκή. Ο Χαμντί κάνει απο δεξιά την σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Γουίλλι φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

15′ Ο Χαρή σεντραρε απο αριστερα, αλλά ο Μπογκατινοφ απεκρουσε την κεφαλια του Ντουβεντρού.

23′ Αλλη μια καλή φάση για την Αλκή. Ο Γουίλλι έβγαλε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε απο 2-3 παίκτες μπροστά απο το τέρμα, αλλά ο επερχόμενος Χαμντί δεν μπόρεσε να σκοράρει

25′ Κεφαλιά απο τον Βασίλιεφ ο Μπογκατίνοφ αποκρούει

27′ Εκτέλεση φάουλ εξω απο την περιοχή με τον Κιπιάνι και τον Στρατηλάτη να διώχνει.

31′ Ο Βασίλιεφ έκανε το σουτ απο πλάγια, αλλά απέκρουσε ο Μπογκατίνοφ.

33′ Κόρνερ απο τον Πιντσέλι η μπάλα στον Πάρπα και παει κόρνερ.

35′ Απευθειας εκτελεση φαουλ απο τον Κιπιάνι διώχνει σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

Τέλος ημιχρόνου 0-0. Τέσσερις τελικές (3 στον στοχο) για τον Εθνικο και πέντε τελικές (2 στον στόχο) για την Αλκή. 42% η κατοχή για τους γηπεδούχους και 58% η κατοχή για την φιλοξενούμενη ομάδα.

B’ Μέρος:

52′ Κόρνερ απο τον Κιπιάνι γυριστή κεφαλιά απο τον Πιντσέλι, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

69′ Τεράστια ευκαιρία για την Αλκή, με τον Πάρπα να παιρνει την μπάλα μεσα στην περιοχη να κανει κοντρόλ να σουτάρει, αλλά ο Μπογκατινοφ εκανε σωτηρια απόκρουση.

ΓΚΟΛ 0-1 στο 74′ Υπέροχο τέρμα απο την Αλκή με τον Ντιγκρουζά να κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής και να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Μπογκατίνοφ, ο οποίος αιφνιδιάστηκε…

86′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Γκαβρίλα λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάει κόρνερ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Φιλίποφ, Στόϊτσεφ, Τσικάρσκι (88′ Πογιατζής), Ντόμπνια, Πιντσέλι, Ενέσκου (80′ Παπαγεωργίου), Αρέστη, Κυπριανού (67′ Γκαβρίλα), Κιπιάνι, Χαραλάμπους.

Στον πάγκο: Πρότζεκ, Μουλαζίμης, Ρόκατς, Πογιατζής, Ιλουρίντζε, Χάτζιαρος, Μούσιτς, Κουσιάππας, Ηλία, Παπαγεωργίου, Γκαβρίλα.

ΑΛΚΗ: Στρατηλάτης, Πάρπα, Φραγκέσκου, Ντουβεντρού, Γουίλλι (77′ Τριπό), Χαρή, Ντιγκρουζά (94′ Ιτούα), Βασίλεφ, Πιεράτσι, Χαμντί (83′ Χαραλάμπους), Ντιακιτέ

Στον πάγκο: Τασουρή, Χαραλάμπους, Θεοχάρους, Αβραάμ, Μανώλη, Γαβριηλίδης, Ιτούα, Λοϊζίδης, Καλλής, Τριπό, Ψύχας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τιμόθεος Χριστοφή (Αρ. Χρίστου, Χαρ. Ξενοφώντος) 4ος Λ. Σωτηρίου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πιεράτσι