Ούτε ο Πέτεφ έφερε την νίκη για την Ομόνοια (pics)
16/12/2017 19:06

Άλλο ένα παιγνίδι που η Ομόνοια δεν καταφέρνει να φθάσει στην νίκη, μένοντας στην ισοπαλία με τον Εθνικό 2-2 στο ντεμπούτο του Ιβάϊλο Πέτεφ στον πάγκο της.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν και τα τέσσερα τέρματα της αναμέτρησης. Προηγήθηκε ο Εθνικός με φανταστικό τέρμα του Πιντσέλι από 25 μέτρα μόλις στο 11’. Η Ομόνοια είχε δοκάρι με τον Αντόνια στο 12’ και ισοφάρισε με τον Λόπες στο 29’. Στο 32’ ο Εθνικός πήρε εκ’ νέου προβάδισμα με τον Ενέσκου για να έρθει άμεσα η «πράσινη» απάντηση με τον Χριστοφή στο 33’ αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το ημίχρονο και εν’ τέλει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά με την Ομόνοια να έχει την υπεροχή και την μεγάλη ευκαιρία με τον Νταρμπισάϊαρ στο 57’ αλλά το πέναλτι που κέρδισε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπογκατίνοφ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Χάτζιαρος (46′ Στόϊτσεφ), Σικάρκσι, Χαραλάμπους (71′ Ιλουρίτζε), Μουλαζίμης, Ντόπνια, Κυπριανού, Πιντσέλι, Κιπιάνι (61′ Φιλίποφ), Ενέσκου, Αρέστη

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φελτχούϊζεν, Τζαϊλσον (83′ Παναγιώτου), Μαργκάσα, Γουϊλιαμ, Κατελάρης, Μαδούρο, Σοάρες, Αντόνια (73′ Αζίζ), Χριστοφή, Λόπες, Νταρμπισάϊαρ (83′ Μπεντέκε)