Μια από τα ίδια… έριξε 5αρα ο Απόλλωνας
17/12/2017 17:57

Ιδιαίτερης κριτικής δεν χρίζει το παιχνίδι που έγινε στο Τσίρειο ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Ολυμπιακό καθώς οι «γαλάζιοι» έκαναν επίδειξη δύναμης και… καθάρισαν εύκολα με 5-0.
Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γιούστε, ενώ το 2-0 ήρθε με πέναλτι του Παπουλή στο 30΄ μετά από χέρι και αποβολή του Κάστρο. Ο Ζελάγια στο 36΄ με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 3-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Νωρίς στην επανάληψη με πέναλτι ο Ζελάγια έκανε το 4-0 στο 48΄, ενώ το τελικό 5-0 ήρθε από ατυχία του νεαρού τερματοφύλακα Κωνσταντίνου. Ο Ζοάο Πέδρο στο 54΄ έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, ακολούθως στην πλάτη του μικρού και κατέλεξε στα δίκτυα.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Σ.Αυγουστή): Βάλε, Πέδρο, Σαντάνα, Γιούστε, Πιτιάν, Σακέτι (46΄ Μπεντόγια), Άλαν, Μαρτίνες, Σαρδινένο, Παπουλής (40΄ Πίττας), Ζελάγια (55΄ Χατζηβασίλης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χ.Μιχαήλ): Κωνσταντίνου, Αντωνίου, Πουγιούκκας, Αυλωνίτης, Σεραφείμ (46΄ Α.Ανδρέου), Μενελάου (61΄ Π.Ανδρέου), Μιγκελίτο, Κάστρο, Παντελή, Πεχλιβάνης (53΄Λεμονάρης), Καπαρτής

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πίττας, Άλεφ (3η)/Καπαρτής
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Κάστρο
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Χρίστος Νικολαίδης (Αρ.
Χρίστου, Στ.  Νικήτα) Κ. Χριστοδούλου (Α. Ξάνθου)
ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 2.874