Ισόπαλος 1-1 ο αγώνας της Εθνικής Νέων με τη Δανία
18/01/2018 15:02
Μέσα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της η Εθνική Νέων αντιμετώπισε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας την αντίστοιχη ομάδα της Δανίας και έφεραν ισοπαλία 1-1 στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι.
Το πρώτο φιλικό παιχνίδι έγινε την Τρίτη και επικράτησαν οι Δανοί με 1-0.
Ο Προπονητής της Εθνικής μας Νεόφυτος Λάρκου έδωσε και σήμερα χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια της προετοιμασίας.
Η Κύπρος άνοιξε το σκορ με τον Μιχάλη Χαραλάμπους στο 19ο  λεπτό και οι Δανοί ισοφάρισαν (1-1) στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου (48’).
Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Δημητρίου, Π. Ιωάννου, Άδωνη, Ελ. Ανδρέου, Παναγίδη, Δημοσθένους (75’ Ραουνάς), Μ. Χαραλάμπους (90’ Σεργίου), Κατσαντώνη (65’ Μενελάου), Ν. Παναγιώτου (75’ Γενεθλίου), Χ. Χαραλάμπους, Μ. Ιωάννου (75’ Γερολέμου).