Πρώτα γκολ και πρώτη νίκη για την Δόξα το 2018 (4-0 τον Εθνικό)
10/02/2018 17:50

Επέστρεψαν τα χαμόγελα στην Δόξα που πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη μέσα στο 2018, επικρατώντας με 4-0 εκτός έδρας του Εθνικού. Δυο γκολ σημείωσε ο Μουκτάρης, από ένα οι Ναρ και Σαντίκ.

Το παιχνίδι:

Γκολ με το… καλημέρα για την Δόξα στο Δασάκι αφού στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μόλις στο 4ο λεπτό Σισοκό και Γουίλσον συνδυάστηκε πολύ ωραία με τελικό αποδέκτη τον Ναρ ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Ακολούθησαν δυο χαμένα τετ α τετ για τους φιλοξενούμενους, αφού Λουίς Κάρλος και Ασαμόα νικήθηκαν από τον 19χρονο Αναστάση, που απέκρουσε εντυπωσιακά. Με την συμπλήρωση 16 λεπτών παιχνιδιού η Δόξα έφθασε και σε δεύτερο γκολ, με κεφαλιά του Μουκτάρη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της. Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια αν και οι δυο ομάδες δημιούργησαν φάσεις αλλά οι προσπάθειες των Χαραλάμπους και Ναρ δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Στην επανάληψη οι δυο ομάδες δημιούργησαν αμφότερες φάσεις για γκολ αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 75ο λεπτό η ομάδα του Λούκα Χατζηλούκα κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Ανδρέου στη περιοχή και ο Σαντίκ που ανέλαβε την εκτέλεση δεν αστόχησε. Η Δόξα έφθασε και σε τέταρτο γκολ με τον Μουκτάρη σε χρόνους καθυστερήσεων, σκοράροντας μάλιστα δεύτερο προσωπικό γκολ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ρόγκατς, Χαραλάμπους, Κουσιάππας.