Στους τελικούς η Ομόνοια!
16/02/2018 23:38

Η Ομόνοια κέρδισε τη Νέα Σαλαμίνα στο “Σπύρος Κυπριανού” με 1-3 σετ και έτσι έκανε το 4ο και τελευταίο βήμα που της εξασφαλίζει το εισιτήριο για τους τελικούς. Οι “πράσινοι” με συνολικό σκορ 4-0 πέρασαν το εμπόδιο της Νέας Σαλαμίνας και πλέον περιμένουν τον αντίπαλο τους, ο οποίος θα προκύψει από τον νικητή του ζευγαριού Παφιακός-Ανόρθωση

Όσο αφορά το παιχνίδι, ήταν ισοζυγισμένο με τους πετοσφαιριστές της Ομόνοιας να είναι πιο ψύχραιμοι στους κρίσιμους πόντους και να παίρνουν τη νίκη. Πάντως, η Νέα Σαλαμίνα αποδείχτηκε πολύ σκληρό καρύδι και το σκορ δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα αφού όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Πλέον, η Ομόνοια περιμένει τον αντίπαλο της στους τελικούς, που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ο Παφιακός που προηγείται με 3-1 στη σειρά των παιχνιδιών με την Ανόρθωση.