LIVE: Ανόρθωση – Ερμής 4-0 (pics) (Χορηγός η Bet on Alfa)

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση μεταξύ της Ανόρθωσης και του Ερμή για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Τηλεοπτική μετάδοση Cytavision Sports 1 από και ραδιοφωνική από Super Sport FM 104.0.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

Τέλος παιχνιδιού

80′ Δυνατό σουτ του Ιγκιεμπόρ σε κόρνερ ο Αραμπατζής.

76′ Σέντρα του Ράγιος, κεφαλιά του Καμαρά η μπάλα μόλις έξω.

72′ Καλό σουτ απο τον Μοντέϊρο, ο Χαρούς σε κόρνερ.

70′ ΓΚΟΛ 4-0 Γύρισμα του Ντούρις βρίσκοντας τον Ράγιος και απο κοντά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του εξουδετερουμένου Αραμπατζή.

67′ Λίγο έλειψε να κάνει το χατ-τρικ ο Ντούρις. Έκανε το πλασέ η μπάλα λίγο έξω απο το αριστερό κάθετο δοκάρι.

59′ ΓΚΟΛ 3-0 Εκπληκτική κάθετη πάσα του Ράγιος ο Αμπντουλάγιεφ πέρασε τον Αραμπατζή η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ντούρις απο κοντά διπλασίασε τα τέρματα του.

58′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Ντούρις έδωσε εξαιρετική κάθετη πάσα στον Ράγιος, σε ετοιμότητα και πάλι ο Αραμπατζής.

52′ Ο Καλό έκανε το σουτ απο πλάγια θέση η μπάλα λίγο έξω.

49′ Ακόμα ένα λάθος της άμυνας του Ερμή, ο Ράγιος έδωσε στον Καλό ο Αραμπατζής όμως δίωχνει εξαιρετικά με τα πόδια.

48′ Σουτ απο τον Σισέ η μπάλα έξω.

Έναρξη β’ ημιχρόνου

Τέλος α΄ ημιχρόνου

42′ ΓΚΟΛ 2-0 Λάθος απομάκρυνση απο τον Ιμερέγκοφ, ο Ντούρις πέρασε τον Αραμπατζή και απο διαγώνια θέση έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

39′ Μετά απο συνεργασία Ράγιος, Καλό, Ντούρις, ο Σλοβάκος έκανε το σουτ, εύκολη λεία για τον Αραμπατζή.

35′ Σουτ του Αρτάμπε η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χαρούς.

30′ Όμορφη συνεργασία ανάμεσα σε Ιγκιεμπόρ και Καλό, σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Αραμπατζής.

28′ Ανάμεσα σε δύο αμυντικούς της Ανόρθωσης ο Εμεγκάρα έκανε το σουτ η μπάλα ψηλά πάνω απο την εστία του Χαρούς.

26′ Σουτ απο τον Μοντέϊρο προλαβαίνει και βάζει την κόντρα ο Στρούνα.

22′ Πρώτη καλή φάση για τον Ερμή στο παιχνίδι. Δυνατό σουτ του Αρτάμπε, δύσκολα απομακρύνει ο Χαρούς.

19′ ΓΚΟΛ 1-0 Λάθος στην άμυνα του Ερμή, ο Ράγιος το εκμεταλλεύεται και με σουτ απο το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

18′ Κόρνερ απο τον Ράγιος, δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Βίκτορ.

13′ Μπαλιά του Στρούνα προλαβαίνει ο Ταραλίδης προτού Ντούρις.

6′ Πλάγιο σουτ του Ράγιος καμία ανησυχία για τον Αραμπατζή.

Ξεκίνησε το παιχνίδι

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Χαρούς, Στρούνα, Βίκτορ, Σίλντενφελντ, Πράνιτς (73′ Καμαρά), Γκάντσεφ, Ιγκιεμπόρ, Ράγιος, Καρλίτος (65′ Κοφί) , Σισέ (56′ Αμπντουλάγιεφ), Ντούρις

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Πηλέας, Παλάνκα, Οικονομίδης, Χατζηπασχάλης, Ματθαίου

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Ψάλτης, Ιμερέγκοφ (65′ Λίλλης), Ταραλίδης, Νταμτσέφσκι, Μπάουμαν (60′ Πούνας), Αρτάμπε, Μοντέιρο, Κυπριανού (46′ Τσούμου), Κωνσταντίνου, Εμεγκάρα

Στον πάγκο: Παναγή, Τσολάκης, Κέζος, Ράντου, Τσίνα, Θεοδώρου, Λύτρα

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κώστας Ψευδιώτης (Χ. Χαραλάμπους, Α. Χρίστου), Νεόφυτος Νεοφύτου (Α. Ξάνθου).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καλό / Αρτάμπε