LIVE: Εθνικός-Απόλλωνας 1-4 (pics) (χορηγός η Bet on Alfa)

Ο Εθνικός υποδέχεται τον Απόλλωνα στο Δασάκι στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.
ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:

Τέλος παιχνιδιού

90+3 ΓΚΟΛ 1-4 Γύρισμα του Βασιλείου με κεφαλιά ψαράκι ο Μάρκοβιτς στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

90+1 Μεγάλη επέμβαση απο τον Μπογκατίνοφ στο σουτ του Σαρδινέρο.

72′ Έκανε το δυνατό πλάγιο σουτ ο Ζάντερ συρτά η μπάλα λίγο έξω.

71′ Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Πέδρο με γροθιές ο Μπογκατίνοφ.

68′ Φάση μετά απο πολύ ώρα. Ο Παπαγεωργίου πάσαρε στον Αρέστη αυτός έπιασε το συρτό πλασέ η μπάλα στην αγκαλιά του Βάλε.

50′ Μεγάλη ευκαιρία απο τον Ζοάο Πέδρο που έκανε το σουτ απο κοντά αλλά η μπάλα πέρασε σε κόρνερ μετά τις κόντρες των αμυντικών του Εθνικού.

49′ Σουτ του Ζελάγια, η μπάλα πολύ έξω.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45′ ΓΚΟΛ 1-3 Ο Ζελάγια αξιοποιεί το πέναλτι που κέρδισε ο Ζάντερ.

44′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Σοβαρό λάθος απο τον διαιτητή της αναμέτρησης αφού η επαναληπτική προβολή δεν δείχνει καμιά παράβαση πάνω στον Ζάντερ απο τον αμυντικό του Εθνικού Χάτζιαρο.

41′ ΓΚΟΛ 1-2 Ο Χαραλάμπους ευνοήθηκε απο τις κόντρες και απο κοντά νίκησε τον Μπρούνο Βάλε. Πάντως ο τηλεοπτικός φακός δείχνει τον ποδοσφαιριστή του Εθνικού εκτεθειμένο σε θέση οφσάϊντ.

36′ Εξαιρετική συνεργασία απο τους παίκτες του Απόλλωνα, τελευταίος αποδέκτης ο Ζοάο Πέδρο που έκανε ένα δυνατό σουτ η μπάλα λίγο έξω.

32′ ΓΚΟΛ 0-2 Γύρισμα του Πέδρο απο το ύψος της περιοχής και ο Σαρδινέρο απο κοντά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Εθνικού.

28′ Δυνατό ευθυβολο σουτ του Ντα Σίλβα έπειτα απο εκτέλεση φάουλ ο Μπογκατίνοφ έδιωξε με γροθιές.

22′ Εκτέλεση κόρνερ απο τον Πέδρο ο Γιούστε έκανε την κεφαλιά απο το σημείο του πέναλτι αλλά ο Μπογκατίνοφ διώχνει εκπλήκτικά.

20′ Μεγάλη ευκαιρία. Γύρισμα του Ντα Σίλβα στην περιοχή ο Ζελάγια την κεφαλιά μόλις πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19′ Φαουλ σε καλή θέση για τον Απόλλωνα, εκτέλεσε ο Ντα Σίλβα η μπάλα πολύ έξω.

10′ ΓΚΟΛ 0-1 Συστημένη μπαλιά απο τον Ντα Σίλβα ο Σκέμπρι στην καρδιά της περιοχής σκοράρει με κεφαλιά.

6′ Καλή εκτέλεση φάουλ απο τον Ντα Σίλβα έπιασε την κεφαλιά ο Σκέμπρι η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Μπογκατίνοφ.

1′ Καλό σουτ στην κίνηση απο τον Πέδρο η μπάλα έξω.

Έναρξη αγώνα.

OI ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ (Γ.Εγκωμίτης): Μπογκατίνοφ, Χάτζιαρος, Κκονέ (Κάτζιης 87′), Χαραλάμπους (Αντρέου 84′), Ηλία Κ ( Ελ Ζέϊν 89′), Κουσιάππα, Ηλία Α, Παπαγεωργίου, Ιωάννου, Αρέστη, Μελάς

Αλλαγές: Αναστάση, Πογιατζής, Ελ Ζέϊν, Μούσιτς, Σωφρονίου, Κουή, Κωνσταντίνου, Κάστρο,

Η σύνθεση του ΑπόλλωναΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Σ.Αυγουστή):Βάλε, Πέδρο, Γιούστε (Μάρκοβιτς 46′), Ρομπέρζ, Ζάντερ (Βασιλείου 72′), Άλεφ, Ντα Σίλβα, Άλαν, Σαρδινέρο, Σκέμπρι, Ζελάγια (Μαρτίνεζ 63′),

Aλλαγές: Κίσσας, Σακέτι, Μακρίδης, Παπουλής, Αγγελή, Πίττας, Πιτιάν, Βασιλείου, Μαγκλίτσα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Xάτζιαρος, Κουσιάππας, Μελάς
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 400
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Α.Αργυρού (Μ.Σωτηρίου, Μ.Μαρίνου) Δ.Μασιάς (Μ.Τσαγγάρη)

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΚΑΡΤΩΝ

Μαγκλίτσα, Γιούστε, Παπουλής (2), Ζελάγια (5)

*To τελευταίο του παιχνίδι παίζει σήμερα στα σαλόνια της πρώτης κατηγορίας ο Εθνικός έπειτα απο 26 χρόνια παρουσίας στην μεγάλη κατηγορία.