Ο Τζούρτζουριτς μίλησε τελευταίος… στο 90+4! (Αγία Νάπα-Ένωση 2-3)
09/03/2018 21:15

Με γκολ του Ιβάν Τζούρτζουριτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ένωση πανηγύρισε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Αγίας Νάπας στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής στην β΄ κατηγορία.
Ήταν ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο οποίο η Αγία Νάπα προηγήθηκε δύο φορές αλλά οι «βυσσινί» αναδείχθηκαν νικητές.
Στο 15΄ διακόπηκε το παιχνίδι λόγω προβλήματος στον φωτισμό και επανήρχισε στο 28΄. Στο 30΄η Αγία Νάπα κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ ο Ρόου κάνοντας το 1-0. Η Ένωση ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, με πέναλτι του Τζούρτζουριτς στο 44΄.
Οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Γεωργίου στο 54΄ πήραν εκ νέου προβάδισμα με 2-1 αλλά ο Γκένοφ στο 76΄ έφερε το ματς στα ίσα. Το φινάλε σα το περιγράψαμε στον πρόλογο με τον Τζούρτζουριτς να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ για τους πρωτοπόρους στο 90+4΄.

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Παναγιώτου Φερνάτες, Παπαδόπουλος (78΄ Καραμανώλης), Ρόου, Στυλιανού, Χαλίφα, Γεωργίου (60΄ Μαχάττος), Καλούδης (85΄ Αντωνίου), Λαφάρζ, Περατικός, Γκονζάλες
ΕΝΩΣΗ: Ρομέρο, Λεονάρντο, Γκένοφ, Κουμής (60΄ Παύλου), Σολάρι, Σελεστίνο (85΄ Οικονόμο), Κωνσταντίνου, Κολοκούδιας, Μέρτακκας, Τζούρτζουριτς, Παπαγεωργίου (40′ Κυριάκου)