Ήττα της Εθνικής Νεανίδων με 2-0 από τα Σκόπια
13/03/2018 14:29

Την ήττα με 2-0 από τα Σκόπια γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της ΜΕΑΠ στο Πέρα Χωριό Νήσου.

Ήταν το πρώτο φιλικό της νέας Εθνικής Νεανίδων η οποία άρχισε προετοιμασία για τις επίσημες υποχρεώσεις της το ερχόμενο Φθινόπωρο σε προκριματικό όμιλο.

Κύπρος και Σκόπια θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη το πρωί.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Σαφώς ανώτερη η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε τον αντίπαλο της αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει τα σκοράρει.

Κύπρος (Άγγελος Τσολάκης): Γεωργία Κατσονούρη, Έλενα Αριστοδήμου, Σταυριάνα Αντωνίου (80΄ Αναστασία Λαντίδη), Αφροδίτη Ευρίσα Ευριπίδου (58′ Παρασκευή Σχίζα), Ισαβέλλα Ράσπεργκ Δημητρίου (35′ Κορίνα Πάολα Αδάμου), Δήμητρα Χαραλάμπους (38′ Μαρία Ζαχαρίου), Χρύσω Μιχαήλ, Μαρία Αναστασία Καρασπύρου (76′ Χριστιάνα Ζωρζή), Χαρά Χαραλάμπους, Σώτια Μακρή (46′ Ελένη Λουκαϊδου), Χαρίκλεια Διονυσίου (80′ Δέσποινα Χρυσοστόμου).