Βήμα… τελικού η Ομόνοια/Αραράτ (pics)
15/03/2018 20:43

Η Ομόνοια/Αραράτ έβαλε γερές  βάσεις για να βρεθεί τον τελικό του κυπέλλου futsal μετά την εκτός έδρας νίκη με 6-4 επί του ΑΠΟΕΛ.
Οι πράσινοι πήραν ένα πολύ καλό εκτός έδρας αποτέλεσμα και έχουν την ευκαιρία στην έδρα τους να σφραγίσουν το εισιτήριο.
Ήταν ένα παιχνίδια διαφήμιση του αθλήματος ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες που ως γνωστόν θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα.
Ο Πρέα άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια στο 4΄ αλλά ένα λεπτό αργότερα ήρθε η ισοφάριση από τον Σοροκάπα. Ο Ανδρέου και ο Βίκτορ μέσα σε ένα λεπτό (7΄) έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στου πράσινους κάνοντας το 3-1, ενώ στο 8΄ ο Σοροκάπα μείωσε σε 3-2. Ο Σκαμπύλης στο 11΄ έκανε το 4-2 και ο Ιωάννου στο 18΄ το 5-2 δίνοντας εκ νέου αέρα δύο γκολ στην Ομόνοια. Ο Σοροκάπα στο 26΄ και ο Ιακώβου στο 32΄ έβαλαν τους «γαλαζοκίτρινους» ξανά στο παιχνίδι (5-4) αλλά ο Σέζαρ είχε τον τελευταίο λόγο και διαμόρφωσε το τελικό 6-4.