ΤΕΛΙΚΟ Απόλλωνας – Πάφος 4-0 (Χορηγός η Bet on Alfa – ΦΩΤΟΣ)
18/04/2018 19:35

Ο Απόλλωνας υποδέχεται την Πάφο στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα ημιτελικά του κυπέλλου Coca Cola. Παρακολουθήστε μαζί μας σε ζωντανή ενημέρωση την εξέλιξη του αγώνα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΤΕΛΙΚΟ

90+2 ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Μάρκοβιτς κάνει το 4-0 με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

90′ Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

82′ Σούτ του Μάγκλιτσα έδιωξε σε κόρνερ ο Κόπριβετς.

81′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Γιάκολις έφυγε στην πλάτη της άμυνας και έδωσε έτοιμο γκολ στον Σαρδινέρο που σκόραρε σε ανυπεράσπιστη εστία.

77′ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Ζελάγια μέσα ο Μάγκλιτσα.

76′ Ο Μπεριγκό ανενόχλητος από το ύψος της περιοχής επιχείρησε το δυνατό σουτ, όμως δεν βρήκε στόχο.

74′ Σουτ του Μπεριγκό θα αποκρούσει ο Βάλε.

70′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Ντεούλ πέρασε τον Βάλε όμως άργησε και το σουτ του κόπηκε προ της γραμμής.

69′ Πλασέ του Ρομπέρζ από το ύψος της περιοχής δεν βρήκε στόχο με εξουδετερομένο τον Κόπριβετς.

68′ Τη θέση του Σκέμπρι θα πάρει ο Γιάκολις.

Σχόλιο: Μπήκε πιο αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος που ψάχνει το γκολ που θα την βάλει στο παιχνίδι της πρόκρισης. Ο Απόλλωνας δείχνει να μην μπορεί να απειλήσει μέχρι στιγμής.

62′ Ο Μοστέφα θα κάνει την καταμέτωπο επίθεση όμως το σουτ του ήταν χλιαρό και μάζεψε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα.

60′ Σούτ του Ντεούλ θα διώξει με υπερένταση ο Βάλε.

59′ Πρώτη αλλαγή και για τον Απόλλωνα, ο Μάρκοβιτς στο παιχνίδι αντί του Μαρτίνες.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Ντεούλ από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Βάλε.

46′ Αλλαγή για την Πάφο. Τη θέση του Μπρούλς πήρε ο Ντεούλ.

Έναρξη δευτέρου μέρους…

Τέλος ημιχρόνου στο Τσίρειο. Ισχυρό προβάδισμα για τον Απόλλωνα.

45+1 2-0 ο Απόλλωνας. Ξανά με τον Σκέμπρι. Σέντρα ο Μαρτίνες από τα δεξιά, ο Μαλτέζος πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και νίκησε τον Κόπριβετς.

40′ Πλασέ του Σκέμπρι σε τετ α τετ από τα πλάγια με τον Κόπριβετς, όμως ο Σλοβένος σταμάτησε και αυτή την προσπάθεια των γηπεδούχων.

35′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Πήρε την κάθετη μπαλιά ο Σκέμπρι και πλάσαρε ιδανικά τον Κόπριβετς.

30′ Η καλύτερη στιγμή για την Πάφο. Λάθος του Πέδρο, ο Μπεριγκό τετ α τετ με τον Βάλε, με τον Πορτογάλο να νικάει τον επιθετικό των φιλοξενουμένων.

27′ Φάση διαρκείας για τον Απόλλωνα. Σουτ του Πέδρο στα σώματα με τον Σαρδινέρο να μην μπορεί από κοντά.

25′ Κίτρινη και στον Μαρτίνες.