ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Άρης και Ονήσιλλος Λακατάμιας
19/05/2018 20:30

Ο Άρης Λεμεσού και ο Ονήσιλος Λακατάμιας κατέκτησαν το Παγκύπριο Διασωματειακό Πρωτάθλημα Παμπαίδων και Παγκορασίδων αντίστοιχα 2017/2018 στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση.

Τα πρωταθλήματα διεξήχθησαν στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης στις 11, 12 και 13 Μαΐου 2018. Οι μικροί σε ηλικία αθλητές πραγματοποίησαν ωραίες εμφανίσεις και άφησαν αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον της Κυπριακής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Ο Άρης Λεμεσού αναδείχθηκε πρωταθλητής Παμπαίδων κερδίζοντας στον τελικό το CanderelΑΠΟΕΛ με 3-2. Τις νίκες των πρωταθλητών πέτυχαν οι Κ. Βασιλείου, Π. Ροβανιάς και στο διπλό οι ίδιοι αθλητές. Για το ΑΠΟΕΛ δύο νίκες πέτυχε ο Σ. Ηλία

Στην αναμέτρηση για την 3η-4η θέση νικητής ο Ευαγόρας Λακατάμιας με 3-0 επί του Ονήσιλου Λακατάμιας. Τις νίκες σημείωσαν οι Α. Χατζηνικόλας, Α. Παπαγεωργίου και μια στο διπλό ο Α. Χατζηνικόλας μαζί με τον Α. Τσιαπούρα.

Η ομάδα του Ονήσιλου Λακατάμιας κατέκτησε το ΠρωτάθλημαΠαγκορασίδων επικρατώντας στον τελικό του CanderelΑΠΟΕΛ με 3-1 μετά από δύο νίκες της Φ. Μελετιέ και μια στο διπλό με την Π. Χαραλάμπους. Για το ΑΠΟΕΛ κέρδισε η Ντ. Πένγκ.

Στον αγώνα για την 3η – 4η θέση νικήτρια η ομάδα του Α.Σ. Πολεμίδια με 3-1 επί του Ευαγόρα Λακατάμιας