LIVE: ΑΠΟΕΛ – Σούντουβα 1-0 (Χορηγός η Bet On Alfa) (ΦΩΤΟΣ & ΒΙΝΤΕΟ)
17/07/2018 21:40

Το ΑΠΟΕΛ αντιμετωπίζει τη Σούντουβα στη ρεβάνς του 3-1 της Λιθουανίας. Οι «γαλαζοκίτρινοι» πρέπει να φέρουν τα κάτω – πάνω και να πάρουν αυτοί το εισιτήριο της πρόκρισης στον επόμενο γύρο.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ CYTAVISION SPORTS 1

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του παιχνιδιού:

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

5′ ΣΧΟΛΙΟ: Το ΑΠΟΕΛ μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθεί να βρεί το γκολ. Καλά κλεισμένοι οι Λιθουανοί.

7′ Σέντρα του Τάμαρι ο Ντελατόρε απευθείας σουτ η μπάλα έξω.

13′ Γύρισμα του Εφραίμ στην περιοχή, προλαβαίνει ο Καρντούμ.

19′ Σέντρα του Εφραίμ, τελευταία στιγμή σε κόρνερ διώχνει ο Λεϊμόνας.

20′ ΓΚΟΛ 1-0. Τρίτη και… φαρμακερή σέντρα του Εφραίμ, ο Ποτέ με κεφαλιά σκόραρε ένα εκπληκτικό, δύσκολο γκολ.

27′ ΣΧΟΛΙΟ: Το γκολ φαίνεται να… άνοιξε την όρεξη στο ΑΠΟΕΛ που έχει κλείσει τη Σούντουβα στα καρέ της, προσπαθώντας να σκοράρει ακόμα ένα γκολ.

28′ Σουτ του Τάμαρι, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

30′ Ο δαιτητής του αγώνα διέκοψε το παιχνίδι για να δροσιστούν οι δύο ομάδες. Επανέναρξη της αναμέτρησης.

34′ Σέντρα του Ιωάννου ο Ντελατόρε έπιασε την κεφαλιά η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καρντούμ.

37′ Πλασαριστό σουτ του Εφραίμ, με υπερένταση σε κόρνερ ο Κροάτης κίπερ της Σούντουβα.

44′ Ο Εφραίμ και πάλι πλάγια στη περιοχή, έκανε το σουτ όμως, ήταν πολύ άστοχο.

45+2′ Ατομική ενέργεια του Εφραίμ το σουτ που έκανε σταμάτησε στον Καρντούμ.

45′ ΣΧΟΛΙΟ: Η ομάδα του Μπρούνο Μπαλταζάρ μπήκε γεμάτη ενέργεια στον αγώνα, έψαξε το γκολ, το βρήκε με τον Ποτέ, παρά την σφιχτή άμυνα τον Λιθουανών οι οποίοι δεν έδειξαν κάτι το αξιόλογο. Σε… τρελά κέφια ο Εφραίμ για το ΑΠΟΕΛ.

Τέλος πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

49′ Μπήκε στην περιοχή ο Τάμαρι, ωστόσο το γύρισμα του δεν ήταν καλό.

50′ Ο Ντελατόρε την κεφαλιά η μπάλα λίγο έξω.

51′ Μπήκε δυνατά το ΑΠΟΕΛ. Σουτ του Σόουζα δύσκολα ο Καρντούμ.

55′ Σουτ του Εφραίμ δύσκολα ο πορτιέρο της Σούντουβα και στη συνέχεια η αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ.

56′ Μεφάλη διπλή φάση για το ΑΠΟΕΛ. Σουτ του Εφραίμ η μπάλα στο δοκάρι, ο Ντελατόρε έκανε το πλασέ και έδιωξε σε κόρνερ ο Κροάτης.

59′ ΣΧΟΛΙΟ: To ΑΠΟΕΛ έχει μπει με… σπασμένα φρένα στο 2ο μέρος και αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα βρει το δρόμο προς τα δίκτυα η ομάδα του Μπαλταζάρ.

71′ Σουτ του Σάλαϊ απέκρουσε εκ νέου ο Καρντούμ.

74′ Πρώτο σουτ για τους Λιθουανούς στον αγώνα, αποκρούει σε κόρνερ ο Βάτερμαν.

81′ Κεφαλιά του Καρλάο η μπάλα κοντράρει και ο Καρντούμ πάνω στη γραμμή μαζεύει την μπάλα.

88′ Σουτ του Σόουζα από το ύψος της περιοχής η μπάλα έξω.

90′ Ο χρόνος των καθυστερήσεων είναι 4′.

ΑΠΟΕΛ (Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Καρλάο, Ταβάρες, Ιωάννου(77′ Νατέλ), Μιλάνοφ, Μοράις, Σόουζα, Εφραίμ(77′ Αλωνεύτης), Τάμαρι(65′ Σάλαϊ), Ντελατόρε, Ποτέ

Στον πάγκο: Ρομό, Ζαχίντ, Μερκής, Bινίσιους

Σούντουβα (Τσεμπούριν): Καρντούμ, Λεϊμόνας, Σβερλιούκα, Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβισκας, Αζεβέδο(75′ Βεζεβίτσιους), Βέρμπιγκας, Τόπτσαγκιτς(52′ Κασπαραβίτσιους), Γιανκάουσκας, Σισίλια

Στον πάγκο: Ρίντλεϊ, Γκάιντουτσικ, Ισόδα, Φίνκλερ, Ντιμπάλ

Kίτρινες: Μοράις / Ματουλεβίτσιους, Βεζεβίτσιους, Λεϊμόνας