Φιλική 3αρα στην Αραδίππου
17/08/2018 20:31

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-1 της Δόξας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κοινοτικό στάδιο της Αραδίππου.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και αυτό… γράφει και το τελικό σκορ. Με δυο γκολ του Κίνγκσλεϊ στην αρχή του αγώνα πήραν κεφάλι στο σκορ. Αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη βρήκαν αρκετές ευκαιρίες οι δυο ομάδες και σκόραραν από ένα τέρμα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε με γκολ των Παβλόφ που μείωσε προσωρινά για τη Δόξα, και Σιαθά για τη Νέα Σαλαμίνα.

Η εντεκάδα της Δόξας:

Γκρεμσλ, Περέιρα, Μουχτάρης, Μιτρέα, Ευσταθίου, Ασαμόα, Μπόλιεβιτς, Ζατλ, Φερνάντες, Παπαφώτης, Παβλόβ

Η εντεκάδα που επέλεξε ο Σάββας Πουρσαϊτίδης:

Βεσελόφσκι, Σεργίου, Κορέια, Ντομίνγκεζ, Χριστοφόρου, Γκολομπάρτ, Μαργκάσα, Κωστή, Τιάγο, Ελουντού, Κίνγκσλεϊ