Αζάρ ο… big-game player! (ΒΙΝΤΕΟ)
27/09/2018 12:16

Συνολικά 25 γκολ και 18 ασίστ έχει μετρήσει ο Εντέν Αζάρ απέναντι στις ομάδες του Big-6 της Πρέμιερ Λιγκ, μετά και τον απίστευτο τρόπο με τον οποίο ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Τσέλσι κόντρα στη Λίβερπουλ στον 3ο γύρο του φετινού Λιγκ Καπ.

Μπήκε με αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αγωνίστηκε 41 λεπτά, οι «μπλε» είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ από το γκολ του Στάριτζ και ο Αζάρ… φρόντισε για όλα!

Ο Έμερσον με κοντινή προβολή από ασίστ του μεγάλου πρωταγωνιστή είχε ισοφαρίσει προσωρινά για να έρθει η στιγμή απόλυτης ποδοσφαιρικής έμπνευσης από τον Βέλγο αστέρα που με ατομική ενέργεια, σλάλομ από δεξιά και δυνατό διαγώνιο σουτ νίκησε τον Μινιολέ για το τελικό 2-1 στο «Άνφιλντ».

Με αυτό το γκολ, έφτασε στα 6 τέρματα απέναντι στη Λίβερπουλ, μετρώντας και 2 ασίστ στα ματς με το κλαμπ του Μέρσεϊσαϊντ.