ΑΕΛ – Ανόρθωση: Αντεπίθεση διαρκείας και 4-4!
18/10/2018 20:35

Συναρπαστικό παιχνίδι στη Λεμεσό και στο «Σπύρος Κυπριανού» μεταξύ της ΑΕΛ και της Ανόρθωσης, με το γκολ του Γκαρσία 40′ δευτερόλεπτα πριν την λήξη να διαμορφώνει το τελικό 4-4.

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κουππαρή στο 2′, πήρε προβάδισμα στο πρώτο 20λεπτο με 3-1. Σκόρερ ήταν οι Τιάγο(6′), Ζαντής(8′) και Αλαμπρίτης(14′).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αύξησαν το δείκτη του σκορ στο 25′ σε 4-1. Από εκεί και πέρα, παίζοντας με flying goalkeeper οι κυανόλευκοι, έκαναν αντεπίθεση διαρκείας. Μείωσαν αρχικά με τον Καουρτίσιη(29′) και με τον Κουλουμπρή στο 37′. Ο Γκαρσία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ισοφάρισε και μάλιστα, η Ανόρθωση είχε και ευκαιρία με τον Καουρτίσιη να κλέψει τη νίκη.