ΤΕΛΙΚΟ Οθέλλος – Εθνικός 0-0
19/10/2018 18:50

Με ντέρμπι ανοίγει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας. Ο Οθέλλος υποδέχεται τον Εθνικό Άχνας με μοναδικό στόχο και των δυο ομάδων, να είναι οι τρεις βαθμοί. Η αναμέτρηση άρχισε στις 19:00.

Ραδιοφωνική μετάδοση από τον Super Sport FM 104.0 και τηλεοπτική από την Cytavision.

ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Τελικό αποτέλεσμα. 0-0

90′ Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

79′ Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Καπαρτή να μην μπορεί να κάνει την προβολή σε γύρισμα από τα δεξιά.

Σχόλιο: Κυριαρχεί η δύναμη και το πάθος στην αναμέτρηση. Μετά το 60′ λεπτο, δεν έχει δημιουργηθεί η μεγάλη φάση.

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Κυριάκου που έκανε το κεφάλι με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπογκατίνοφ.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου. 0-0

45′ Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

33′ Σουτ του Θεράποντως , λίγο δεξιά από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Παρασκευά.

30′ Κεφαλιά του Ρόγκατς, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

28′ Τεράστια απόκρουση του Μπογκατίνοφ σε κοντινό σουτ του Σολάρι. Στη συνέχεια της φάσης, ξανά ο Σολάρι, μετά από σέντρα από τα δεξιά σκόραρε με κεφαλιά, όμως ακυρώθηκε το γκολ για επιθετικό φάουλ του παίκτη των γηπεδούχων.

26′ Ο Θεράποντως δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή χωρίς να βρει στόχο.

19′ Σουτ του Φοφανά η μπάλα έξω.

Σχόλιο: Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, χωρίς όμως την μεγάλη ευκαιρία.

1′ Έναρξη του αγώνα.

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

Οθέλλος (Τούτιτς): Παρασκευά, Κυριάκου, Κυριάκου, Γαβριήλ, Βασιλείου, Κατσής ,Τζιαμάς(82′ Σασί), Ζολάντ, Κουμουρής(71′ Χατζηγιαννακού), Φοφανά, Σολάρι

Εθνικός Άχνας (Εγκωμίτης): Μπογκατίνοφ, Φωτίου, Χριστοφή, Ρόγκατς, Μαρκόσκι, Φοινίρης, Γκλιγκόροφ, Πιντσέλι(90+4 Ηλία), Σίτνεϊ(63′ Παπαγεωργίου), Θεράποντως(68′ Μαραθωνίτης), Καπαρτής

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βασιλείου, Κυριάκου, Κατσής, Σολάρι / Γκλιγκόροφ, Σίτνεϊ, Ρόγκατς, Πιντσέλι, Παπαγεωργίου