Με πλουραλισμό η Ρεάλ Μαδρίτης
21/10/2018 20:11

Δεν ήταν ματς που μπορούσε να τρομάξει τον Πάμπλο Λάσο. Η Ρεάλ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ομπραντόιρο και τη νίκησε εύκολα (86-73) λίγες μέρες πριν υποδεχθεί την Μπουντούτσνοστ στη Μαδρίτη για την τέταρτη αγωνιστική της EuroLeague 2018/19. Εκτός αγώνα έμεινε ο Σέρχιο Γιουλ, που βρήκε μια ευκαιρία για να πάρει μερικές ανάσες.

Με τον νεαρό Μέλβιν Πάντζαρ να παίρνει χρόνο συμμετοχής και τον Αργεντινό Γκάμπριελ Ντεκ να αγγίζει το double-double, ο Λάσο μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, μόνο ο Φακούντο Καμπάτσο άγγιξε τα 30 λεπτά, απέναντι στον Κώστα Βασιλειάδη που έπαιξε 18 (είχε 8 πόντους με 2/5 τρίποντα) και τον πρώην παίκτη της Κάιλ Σίνγκλερ που άφησε το ΝΒΑ για να γράψει 8 πόντους σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ της Ομπραντόιρο ήταν με 17 πόντους ο Αντρέας Ομπστ, 14 πρόσθεσε ο Βλάντιμιρ Μπροτζιάνσκι.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-26, 36-53, 52-71, 73-86

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Κοζέρ 7 (1), Ράντολφ 8 (2), Καμπάτσο 11 (1), Γιούστα 9 (1), Ταβάρες 6, Φερνάντεθ 5 (1), Πάντζαρ, Κάρολ 8 (2), Ντεκ 9 (9 ριμπάουντ), Πρέπελιτς 4, Κούζμιτς 7 (7 ριμπάουντ), Ρέγιες 12.