Ήθελε τη νίκη για να παραμείνει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκριση η ΑΕΚ, αλλά παρά τη μεγάλη προσπάθειά της στο Ράζγκραντ παρέμεινε στην ισοπαλία χωρίς γκολ (0-0) με τη Λουντογκόρετς. Το αποτέλεσμα δεν βολεύει ούτε τη βουλγάρικη ομάδα κι έτσι την πρόκριση για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ εξασφάλισαν Λεβερκούζεν και Ζυρίχη. Είναι ο δεύτερος βαθμός στον όμιλο για την ΑΕΚ η οποία θα βάλει στο ταμείο της άλλες 190.000 ευρώ…

Η ομάδα της Λάρνακας κυνήγησε τη νίκη στην έδρα του αντιπάλου, αλλά δεν τα κατάφερε. Θα μπορούσε να σκοράρει στο α΄ 45λεπτο, διάστημα στο οποίο ήταν καλύτερη με πιο κλασσικές ευκαιρίες. Στην επανάληψη και στο τελευταίο 15λεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν, είχαν δοκάρι στο 75΄ με τον Μότι, ενώ ο Τόνιο πραγματοποίησε μερικές σωτήριες επεμβάσεις.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ (Αντόνι Ζντράφκοφ): Ρέναν, Νεντιάλκοφ, Μότι, Σισίνιο, Νατάναελ, Ντιάκοφ (66΄ Σάσα), Καμπανάρο, Μαρσελίνιο, Κεσέρου (76΄Σβέρτζοκ), Βάντερσον, Λουκόκι (86΄Ζοάο Πάολο)

Στον πάγκο: Μπρουν, Τερζίεφ, Γκοράλσκι, Ράφαελ

ΑΕΚ (Άντονι Ιραόλα): Τόνιο, Σίλβα, Ιωάννου, Καταλά, Γκονζάλεθ, Χέφελ, Γκαρσία, Ακοράν (81΄Φλοριάν), Ασούμπρε (71΄Τέτε), Τρισκόφσκι (87′ Κωνσταντίνου), Γιάννου

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τρουγιόλς, Λαρένα

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Όλα Χόμπερ Νίλσεν-Νορβηγία (Κιμ Τόμας Χάγκλουντ, Μάγκνους Λούντμπεργκ), 4ος: Όισταϊν Ίτερλαντ, Επιπρόσθετοι: Τόρε Χάνσεν, Έσπεν Έσκας.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καμπανάρο, Νατάναελ (2η), Ντιάκοφ, Μότι/Γιάννου, Σίλβα, Γκονζάλεθ