LIVE: Ερμής – Πάφος 3-0 (Χορηγός η Bet On Alfa) (ΦΩΤΟΣ)
10/11/2018 18:32

Ο Ερμής υποδέχεται την Πάφο στο «Αμμόχωστος» για την 9η αγωνιστική πρωταθλήματος Cyta. Στην 10η θέση με 5 βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, και στην τελευταία οι «φτεροπόδαροι» με 3 βαθμούς.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 KAI TΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ CYTAVISION SPORTS 7.

LIVE Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

ΣΧΟΛΙΟ: Η Πάφος έχει την κατοχή χωρίς όμως να απειλήσει. Ο Ερμής προσπαθεί να κρατήσει μπάλα στα πόδια του και να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του. Λείπει η μεγάλη φάση από το ματς.

13′ Σουτ του Ζάντερ με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Αραμπατζής.

15′ Γύρισμα του Κιπιάνι, βάζει την προβολή ο Ζίβουλιτς.

19′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ταραλίδης με καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ. Λάθος εκτίμηση από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.

ΣΧΟΛΙΟ: Η Πάφος μετά το γκολ έχει ανεβάσει ρυθμό και προσπαθεί να βρει την ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Πολύ καλά αμύνεται ο Ερμής που ψάχνει την αντεπίθεση.

37′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Κεϊτά έκανε μια ατομική ενέργεια και από τα πλάγια έκανε τη σέντρα με τη μπάλα να κτυπά στον Χολτ και να καταλήγει στα δίκτυα.

39′ Ο Ζίβουλιτς ανατρέπει τον Κεϊτά στην περιοχή και ο Λούκας Σωτηρίου δίνει πέναλτι.

40′ ΓΚΟΛ 3-0. Ο Μαρτίνιουκ ευστοχεί από τα 11 βήματα.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β’ μέρους.

49′ Σουτ του Νέμετς καλό, μαζεύει ο Αραμπατζής.

56′ Σέντρα στη περιοχή προσπάθησε για την κεφαλιά ο Ράσιτς, δεν τα κατάφερε.

63′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανγκούλο, σταθερά ο Αραμπατζής.

4′ λεπτά οι καθυστερήσεις.

Τελικό σκορ.

Ερμής (Ντε Ντέους): Αραμπατζής, Ψάλτης (73′ Ντίντακ), Κουακίτσα, Ταραλίδης, Εμπαλό, Πουτζιουρής, Φυλακτού, Μαρτίνιουκ, Κιπιάνι (77′ Πηλέας), Κεϊτά (87′ Μπανούσης), Μαύρου

Στον πάγκο: Φοιρινίδης, Κατσιατ, Χριστοδούλου, Γεωργίου, Ντε Μέλο, Λύτρας

Πάφος (Κόπιτς): Moλ, Σιρόκ, Μπαγκάρτ, Χολτ, Ζάντερ, Ζίβουλιτς (67′ Πολίτσι), Φόλμπρεχτ, Κουλς (18′ Λοράν), Ζαχαρίου (46′ Ράσιτς), Ανγκούλο, Νέμετς

Στον πάγκο: Αγγελόπουλος, Καρώ, Φιλιώτης, Ντέγμεκ, Παβέλ, Ντόβπνια

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φυλακτού / Λοράν, Μπαγκάρτ, Ανγκούλο