LIVE: Πάφος – Νέα Σαλαμίνα 1-3 (ΦΩΤΟΣ) (Χορηγός η Bet On Alfa)
12/01/2019 18:15

H Πάφος φιλοξενεί τη Νέα Σαλαμίνα στο «Στέλιος Κυριακίδης» για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Στην 10η θέση με 14 βαθμούς η Παφιακή ομάδα, στην 5η θέση και στους 23 βαθμούς οι «ερυθρόλευκοι».

ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ CYTAVISION SPORTS 2

H εξέλιξη του αγώνα:

90+1′ ΓΚΟΛ 1-3. Ο Νουρ κλειδώνει την νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα.

87′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Ανγκούλο με πλασέ μειώνει για την Πάφο.

85′ Σουτ του Λουλίνια στο δοκάρι.

80′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Κίνγκσλεϊ ευστοχεί από τα 11 βήματα.

79′ Πέναλτι για τη Νέα Σαλαμίνα από ανατροπή του Λελιούκιν στον Κίνγκσλεϊ. Η επαναληπτική προβολή δεν ξεκαθαρίζει κατά πόσο υπήρξε παράβαση και ίσως ο διαιτητής να πήρε την απόφαση από τον τρόπο που έπεσε ο αμυντικός της Πάφου πάνω στον επιθετικό της Νέας Σαλαμίνας.

65′ Ο Γκολομπάρτ έπιασε την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ η μπάλα μόλις έξω.

65′ Κεφαλιά του Σικόρσκι, απέκρουσε εξαιρετικά ο Μολ.

59′ Ο Μιντίκκης έδωσε στον Γκολομπάρτ ο οποίος έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, ο Μολ έδιωξε σε κόρνερ.

51′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανγκούλο, λίγο έξω.

46′ Φαλτσαριστό σουτ του Φόλμπρεχτ η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Έναρξη β’ μέρους.

Τέλος ημιχρόνου.

45+1′ Κεφαλιά του Σικόρσκι, έξω.

37′ Γύρισμα του Φιλιώτη, ο Βεσελόφσκι όμως μπλόκαρε την μπάλα.

29′ Σε φάση μέσα στην περιοχή ο Ζίβουλιτς κρατούσε από το χέρι τον Κίνγκσλεϊ και έπρεπε να καταλογίσει πέναλτι ο διαιτητής.

28′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μιντίκκης με ένα καταπληκτικό δυνατό σουτ από μακριά ανοίγει το σκορ.

ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς την μεγάλη φάση η αναμέτρηση μετά το σουτ του Σιρόκ στο 6′. Η Νέα Σαλαμίνα έχει την κατοχή και είναι πιο απειλητική. Η Πάφος ακόμα προσπαθεί να βρει τα πατήματα της.

6′ Μεγάλη απόκρουση από τον Βεσελόφσκι σε σουτ του Σιρόκ.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Πάφος (Κόπιτς): Μολ, Σιρόκ, Μπαγκάρτ, Καρό, Χόλτ (72′ Ζαντής), Ζίβουλιτς (60′ Λελιούκιν), Φόλμπρεχτ, Κουλς (52′ Λουλίνια), Φιλιώτης, Ανγκούλο, Ράκελς

Στον πάγκο: Πέτρου, Ντέτζμεκ, Ντόβπνια, Αντωνίου, Τσούκουντ

Νέα Σαλαμίνα (Πουρσαϊτίδης): Bεσελόφσκι, Μιντίκκης, Φουστάρ (86′ Άγκους), Γκολομπάρτ, Χριστοφόρου, Κορέια, Ρέινολντς(79′ Λεμέσιος), Νουρ, Ελουντού (76′ Τζαΐλσον), Σικόρσκι, Κίνγκσλεϊ

Στον πάγκο: Αλβμπόκε, Σεργίου, Θεοδώρου, Κωστή, Σιαθάς, Νικολάου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φόλμπρεχτ (3η), Σιρόκ (3η), Φιλιώτης, Ανγκούλο/ Γκολομπάρτ (9η)
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΓΗΠΕΔΟ: «Στέλιος Κυριακίδης»
ΘΕΑΤΕΣ: 1000 περίπου

Στο όριο καρτών: Μολ, Σιρκόκ, Ζαχαρίου, Φόλμπρεχτ, Ζίβουλιτς / Παύλου, Χριστοφόρου, Ελουντού, Γκολομπάρτ

Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνου Ανδρέας
Παρατηρητής Διαιτησίας: Ξάνθου Ανδρέας