Περίπατος στην Πάφο…
18/01/2019 20:51

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του Ακρίτα Χλώρακας στο Παφιακό με 4-1, με όλα τα τέρματα να μπαίνουν στο πρώτο 25λεπτο της αναμέτρησης. Περίπατος για την ομάδα του Φάτζιο Μπούις που πήρε προβάδισμα με τον Άλεξ Κωνσταντίνου στο 7′, ισοφάρισε ο Ακρίτας με τον Μιχαήλ στο 9′ αλλά εκεί πήρε… φόρα ο Ολυμπιακός. Αρχικά ο Βιέιρα(11′) από το σημείο του πέναλτι και στη συνέχεια ο Ράμος(16′,25′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο παιχνίδι, το ΘΟΪ επικράτησε με 2-1 της Καρμιώτισσας. Αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ-πέναλτι του Πάντου(25′) με τον Αλωνεύτη να το… γυρίζει μέσα στα επόμενα 7′ λεπτά. Αρχικά στο 28′ ισοφάρισε και στο 33′ έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ των αγώνων:

Τελικό και στην Λακατάμεια. 2-1 κέρδισε το ΘΟΪ την Καρμιώτισσα

Τελικό στο Παφιακό. 1-4 για τον Ολυμπιακό

Έναρξη Β’ημιχρόνων

Ημίχρονο και στις δύο αναμετρήσεις.

33′ ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ με ένα εντυπωσιακό μακρινό σουτ του Αλωνεύτη. (2-1)

28΄ ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ με τον Αλωνεύτη, που βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα. (1-1)

26′ ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Πάντο σκοράρει από την άσπρη βούλα. (0-1)

25′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με ένα εντυπωσιακό σουτ του Ράμος εκτός περιοχής. (1-4)

16′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Ράμος, που πάτησε περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. (1-3)

11′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός παίρνει ξανά προβάδισμα, καθώς ο Βιέιρα ευστόχησε από την άσπρη βούλα. (1-2)

9′ ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Ο Μιχαήλ με βολέ έπειτα από σέντρα του Σωκράτους νικάει τον Γιωργαλλίδη. (1-1)

7′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Άλεξ Κωνσταντίνου, που με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. (0-1)

Έναρξη στους αγώνες μας.

Ακρίτας: Βασιλείου, Μιχαήλ, Φυλακτού, Σωκράτους, Παχταλιάς, Χριστοφίδης (50′ Φιλίππου Π.), Μακρής, Πεκρής, Μιχαήλ Ρ, Μουτίνιο, Μακρής Χ.

Ολυμπιακός: Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Κωνσταντίνου, Βιέιρα, Παχίπης Γ. (65′ Παχίπης Α.), Σαμάρας(46′ Ροτζέριο), Αντωνίου, Μέντες, Ράμος, Παπαγεωργίου

ΘΟΪ: Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος, Λεμονάρης, Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Αλωνεύτης(74′ Χριστοφόρου), Ρότς, Βοσνακίδης, Τσιρλίδης(53′ Παπαθεοχάρους), Χαραλάμπους.

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Βαττής(53′ Μιχαήλ), Πάντος, Κυριάκου Α., Παναγίδης, Χριστοφή(74′ Ομπιντέ), Κυριάκου Π.(76′ Γενεθλίου), Πιερή, Μάρκου, Ταξιάρχης, Νεοφύτου.