ΒΙΝΤΕΟ: Μόνη 3η η Βασίλισσα
19/01/2019 19:18

Πριν από τον αγώνα στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου”, Ρεάλ και Σεβίλλη ισοβαθμούσαν με 33 πόντους ύστερα από 19 αγωνιστικές. Για την 20ή “στροφή” της Primera Division η “Βασίλισσα” επικράτησε 2-0 στη Μαδρίτη, έστω και αν δυσκολεύτηκε να βρει τρόπο να σκοράρει.

Η ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι πίεσε πολύ στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά άνοιξε το σκορ στο 78′ με καταπληκτικό μακρινό σουτ του Καζεμίρο. Ο γκολκίπερ της Σεβίλλης Βάτσλικ εκτινάχθηκε, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει την εστία του απαραβίαστη. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λούκα Μόντριτς, ο οποίος αφού έκλεψε τη μπάλα από τον Καρίσο, βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ των Ανδαλουσιάνων και σκόραρε.

Σε 20 παιχνίδια οι Μερένγκες μετρούν πλέον 11 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες, ενώ η Σεβίλλη έχει 9 νίκες, 6 ισοπαλίες και 5 ήττες.

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Ρεγκιλόν, Μόντριτς, Καζεμίρο, Θεμπάγιος (88′ Βαλβέρδε), Βινίσιους, Λούκας Βάθκεθ (77′ Καζεμίρο), Μπενζεμά.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Εσκουδέρο (86′ Χιλ), Κέρ, Καρίσο, Σέρχι Γκόμεθ, Μπανέγα, Φραν Βάσκες, Χεσούς Νάβας, Σαράμπια, Μπεν Γεντέρ (71′ Πρόμες), Αντρέ Σίλβα (75′ Ελ Χανταντί).