ΤΕΛΙΚΟ Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα 3-1 (ΦΩΤΟΣ – Χορηγός Bet on Alfa)

Η Ομόνοια υποδέχεται τη Νέα Σαλαμίνα σε μια σπουδαία και κρίσιμη αναμέτρηση, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ PRIMETEL

ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Τέλος του αγώνα. 3-1 για την Ομόνοια

79′ Μακρινό σουτ του Τιάγκο, χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Μεχίας και κατέληε έξω.

72′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. Ασίστ αυτή τη φορά από τον Κολοβό που βρήκε τον Ραμίρες μέσα στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον Αλβμπόγκε.

71′ Απειλεί ξανά η Νέα Σαλαμίνα με τον Κίνγκσλεϊ, που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Μεχίας να μπλοκάρει σταθερά.

69′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Κίνγκσλεϊ έδωσε στον Τιάγκο, που με ωραίο πλασέ νίκησε τον Μεχίας.

65′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια ξανά με τον Κολοβό. Παρόμοιο γκολ και με το πρώτο, γύρισμα του Μαυρία από τα δεξιά, ο Κολοβός πήρε την μπάλα στην κατοχή του, γύρισε και σούταρε με το δεξί, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

58′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Κολοβό. Συρτή σέντρα του Μαυρία, ο Ραμίρες δεν μπόρεσε σε πρώτο χρόνο, ο Κολοβός όμως σε δεύτερο νίκησε τον Αλβμπόγκε με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

54′ Σουτ του Κορέια από τα πλάγια, φαλτσαριστό, ο Μεχίας θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

46′ Σουτ του Ραμίρες μετά από μελέ στην περιοχή, θα μπλοκάρει σταθερά ο Αλβμπόγκε.

Έναξη Β ημιχρόνου.

Τέλος Α’ ημιχρόνου. 0-0

29′ Σέντρα του Κορέια από τα αριστερά, ο Κίνγκσλεϊ κινήθηκε προς την μπάλα όμως δεν κατάφερε να βάλει σωστά το πόδι του και να απειλήσει τον Μεχίας.

25′ Πάσα του Κορέια στον χώρο, ο Σικόρσκι έφυγε στην πλάτη της άμυνας, απέναντι από τον Μεχίας, έκανε το πλασέ με την μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

20′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαργκάσα, βρήκε στο τείχος και πέρασε πάνω από την εστία του Μεχίας.

Σχόλιο: Χαμηλό το τέμπο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την Ομόνοια να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να προσεγγίσει την περιοχή των φιλοξενουμένων. Αντίθετα, η Νέα Σαλαμίνα περιμένει στο δικό της μισό και όταν πάρει την μπάλα στην κατοχή της, προσπαθεί να βγει στην κόντρα επίθεση με σκοπό να βρει ανοργάνωτη την άμυνα των πρασίνων.

10′ Σέντρα του Λόπεθ από τα αριστερά, ο Ραμίρες θα κάνει την κεφαλιά από το ύψος της περιοχής, θα περάσει αρκετά έξω. Καλή προϋπόθεση για τους γηπεδούχους.