ΝΟΚ-ΑΟΥΤ η Ιορδανία, ΕΡΧΕΤΑΙ ο Τάμαρι
20/01/2019 15:43

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας μεταξύ Ιορδανίας και Βιετνάμ στο πλαίσιο των «16» του Ασιατικού κυπέλλου, με την ομάδα του Τάμαρι να μένει εκτός συνέχειας. Το Βιετνάμ προκρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι με 2-4. Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, το σκορ ήταν 1-1. Σκορ που παρέμεινε και στην παράταση μέχρι τη διαδικασία των πέναλτι. Όσο αφορά τον Αλ-Τάμαρι, αγωνίστικε για 98΄λεπτά.

Το φιλμ του αγώνα:

2-4 Τέλος παιχνιδιού με το Βιετνάμ να πετυχαίνει το τελευταίο και κρίσιμο πέναλτι.

2-3 Σκοράρει ο Αλ-Ερσάν και μένουν στο παιχνίδι οι Ιορδανοί.

1-3 Πρώτο χαμένο πέναλτι για το Βιετνάμ, παραμένει στο παιχνίδι η Ιορδανία.

1-3 Έχασε και το τρίτο πέναλτι η Ιορδανία με τον Σαλέχ.

1-3 Σημαντικό προβάδισμα για το Βιετνάμ με τον Λούονγκ Χανγκ.

1-2 Χάνει το δεύτερο πέναλτι η Ιορδανία.

1-2 Ξανά προβάδισμα για τους Βιετναμέζους.

1-1 Ισοφαρίζει η Ιορδανία με τον Αμπντέλ-Ραχμάν.

0-1 Για το Βιετνάμ.

Πάμε στη διαδικασία των πέναλτι.

Τέλος Α’ ημιχρόνου της παράτασης και αρχίζει αμέσως το Β’ 15λεπτο.

98′ Έξω ο Τάμαρι, μέσα ο Αλ-Ερσάν.

Έναρξη του παιχνιδιού στην παράταση.

Τέλος αγώνα και παράταση στο παιχνίδι μας.

85′ Δεν έχει αλλάξει το σκορ και όλα δείχνουν ότι θα πάει στην παράταση το παιχνίδι.

75′ Ο Τάμαρι έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει έξω.

51′ ΓΚΟΛ για το Βιετνάμ. Ισοφαρίζουν οι Βιετναμέζοι με προβολή του Ενγουγιέν.

Έναρξη Β’ ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου. 1-0

39′ ΓΚΟΛ για την Ιορδανία με τον Αμπντουλαχράμ με ένα εξαιρετικό σε εκτέλεση φάουλ.

26′ O Τάμαρι έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση, σύγκλινε στην περιοχή, έκανε το αριστερό σουτ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

17′ Σουτ του Ράβασντεχ, μετά από πάσα του Τάμαρι, θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Βιετνάμ.