Εξωφρενικό: Χτύπησε στο κεφάλι τον Σίνγκλετον και δεν δόθηκε φάουλ!
17/02/2019 23:18

Λίγο πριν το τέλος του τελικού του Κόπα ντελ Ρέι, ο Ράντολφ χτύπησε στο κεφάλι τον Σίνγκλετον αλλά οι διαιτητές “έκλεισαν τα μάτια” (VIDEO).

Συγκλονιστικός ήταν ο τελικός του ισπανικού Κυπέλλου με την Μπαρτσελόνα να κατακτά τελικά το τρόπαιο με 94-93 στην παράταση, αλλά η φάση που έγινε viral ήταν το φάουλ που έκανε ο Ράντολφ στον Σίνγκλετον και δεν δόθηκε.

Οι Καταλανοί ήταν μπροστά με 92-90 στην παράταση και ο Κρις Σίνγκλετον έφυγε μόνος του στον αιφνιδιασμό για να σκοράρει το καλάθι της νίκης, με 10” να απομένουν.

Ο Άντονι Ράντολφ ακολούθησε τη φάση και του έκανε πεντακάθαρο φάουλ, χτυπώντας τον στο κεφάλι. Οι διαιτητές παρ’ όλα αυτά δεν σφύριξαν φάουλ και στη συνέχεια της φάσης, ο Τζέισι Κάρολ σκόραρε στην απέναντι πλευρά κερδίζοντας και φάουλ, με 4” να απομένουν.

Τελικά πάντως αυτή η φάση δεν έκρινε τον αγώνα, καθώς το καλάθι του Τόμιτς στα 0,9” για το τέλος χάρισε το τρόπαιο στους “μπλαουγκράνα”.