Ισόπαλη 2-2 η Εθνική Νέων στο φιλικό με την Ουγγαρία
20/02/2019 13:42

Με αντίπαλο την Ουγγαρία συνέχισε σήμερα τον κύκλο των φιλικών της αγώνων η Εθνική μας ομάδα των Νέων ενόψει της συμμετοχής της στον Elite round.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο της Αναγέννησης Δερύνειας και έληξε ισόπαλος 2-2.

Η Ουγγαρία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 (26′, 28′) και η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει στην ισοπαλία.

Μείωσε στο 76ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Ιωάννη Κωστή και η ισοφάριση ήρθε δέκα λεπτά πριν από το φινάλε.

Στο 80′ μετά από μπαλιά του Θωμά Νικολάου έγινε ανατροπή πάνω στον Κωστή και δόθηκε πέναλτι για την Εθνική μας. Εκτελεστής ο Ανδρέας Κατσαντώνης και 2-2.

Κύπρος: Κωνσταντίνου, Σεργίου, Μιχαηλίδης (75′ Νικολάου), Σιέλης, Παπαδόπουλος (85′ Μιχαήλ), Παναγιώτου (65′ Λεμονάρης), Κωστή, Κατσαντώνης, Γερολέμου (75′ Πολυκάρπου), Παρούτης (85′ Ηλία), Κακουλλή (46′ Ράσπας)