Ισοφάρισε με… συνοπτικές διαδικασίες
22/02/2019 21:50

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ 3-0 (25-16, 25-22, 25-17)

Με συνοπτικές διαδικασίες το ΑΠΟΕΛ κέρδισε μετά από εκπληκτική εμφάνιση στο «Λευκόθεο» τον Green Air Παφιακό με 3-0 σετ και ισοφάρισε τους προημιτελικούς των πλέϊ –οφς σε 2-2 νίκες. Πλέον τα πάντα βρίσκονται στην απόλυτη ισορροπία με τον αγώνα στη Σάλα «Αφροδίτη», τον τρίτο στα πλέϊ – οφς να κρίνεται άκρως καθοριστικός αφού όποια ομάδα κερδίσει θα αποκτήσει προβάδισμα στις νίκες.

Εντυπωσιακό στο πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ μπήκε στον αγώνα με την ψυχολογία στα ύψη από τη νίκη στον πρώτο αγώνα των πλέϊ-οφς και κέρδισε άνετα 25-16 σε 26 λεπτά.

Στο δεύτερο σετ ο Green AIR Παφιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά το ΑΠΟΕΛ πήρε το ζητούμενο κερδίζοντας 25-22 σε 30 λεπτά και πήρε «αέρα» δυο σετ.

Στο τρίτο σετ το ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερο και μέσα σε 24 λεπτά επικράτησε με 25-17 και πήρε το σετ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0 σετ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» προηγήθηκαν 08-04 και αφού έλεγξαν πλήρως τον ρυθμό κέρδισαν. Ο Green Air Παφιακός όταν έχασε την επαφή του με το σκορ δεν κατάφερε να επανέλθει.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΙΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου,Νίκιτιν,Δημητρίου – Λίμπερο: Παντελή.

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ (Τ. ΑΛΕΞΑΝΤΕΡΣΕΝ): Ασπιώτης, Ουϊλιαν, Ευσταθίου,Οικονομίδης, Χους, Κνέζεβιτς – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου.