ΤΕΛΙΚΟ Ερμής – ΕΝΠ 1-2 (ΦΩΤΟΣ – Χορηγός η Bet on Alfa)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του Ερμή με την Ένωση, για την 3η αγωνιστική της β’ φάσης του Πρωταθλήματος CYTA.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ CYTAVISION SPORTS 1

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

Τέλος του αγώνα. 1-2

81΄ΓΚΟΛ για την Ένωση. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριέρα, νίκησε τον Φιρινίδη.

77′ Κεφαλιά του Ντε Μέλο από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα ψηλά, πάνω από την εστία.

Σχόλιο: Γρήγορος ο ρυθμός στο παιχνίδι, χωρίς όμως να έχουμε την μεγάλη φάση. Η Ένωση που έχει την κατοχή, δείχνει διάθεση μετά το γκολ που δέχθηκε, ενώ ο Ερμής προσπαθεί και αυτός να δημιουργήσει, και να απειλήσει την εστία του Πέτρου για να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

59′ Σουτ του Λαγού από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Πέτρου θα σώσει την Ένωση.

55′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Γύρισμα από τον Ψάλτη στον Μπουλά, που με δυνατό πλασέ από το ύψος της περιοχής, νίκησε τον Πέτρου.

52′ Κεφαλιά του Μηνά Αντωνίου πάνω από την εστία.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου. 0-1

45+2  Κόρνερ από τα δεξιά για τον Ερμή, ο Μακρίεφ από κοντά έκανε το πλασέ με τον Πέτρου να διώχνει και στην αντεπίθεση για την Ένωση, σουτ του Γκοζλάν εντός περιοχής, θα μπλοκάρει ο Φιρινίδης.

32′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, πάνω από την εστία του Πέτρου.

24′ Γύρισμα του Ψάλτη από τα δεξιά, έκοψαν αρχικά οι της Ένωσης, η μπάλα έφτασε στον Φυλακτού που έκανε το πλασέ με τον Αμπαρτζουμιάν να διώχνει πάνω στην γραμμή.

16′ Σκόραρε ο Μακρίεφ σε δεύτερο χρόνο μετά από επέμβαση του Πέτρου, όμως ακυρώθηκε το γκολ, αφού ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν εκτεθειμένος στο πρώτο σουτ που επιχειρήθηκε από τον Κατσιατή.

12′ ΓΚΟΛ για την Ένωση. Ο Ενόχ βρήκε τον Ουντόζι που έκανε το γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Μηνάς Αντωνίου έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

8′ Ξεκάθαρη ευκαιρία για την Ένωση. Κάθετη πάσα προς τον Ουντόζι, έφυγε απέναντι από τον Φιρινίδη όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

7′ Δοκάρι για τον Ερμή με τον Κατσιατή. Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, έκανε το σουτ με το αριστερό, με την μπάλα να καταλήγει στην ρίζα του αριστερού δοκαριού του Πέτρου.

5′ Σκόραρε ο Ουντόζι με σουτ από το ύψος της περιοχής, όμως το γκολ ακυρώθηκε ορθά, αφού ο επιθετικός των φιλοξενουμένων ήταν εκτεθειμένος.

Έναρξη του αγώνα.

Ερμής: Φιρινίδης, Ταραλίδης, Κατσιατής, Πηλέας, Μακρίεφ(72′ Μακρίεφ), Ψάλτης, Φυλακτού(51′ Ντεβέσα), Κουατσίκα, Λαγός, Μπανούσης, Μπουλά(83′ Λύτρας)

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Μαύρου, Νγκανγκά, Χριστοδούλου, Πούννας, Γεωργίου

ΕΝΠ: Πέτρου, Αγγελή, Κυριάκου, Βαλλιάνος(46′ Ολίβα), Αμπαρτζουμιάν, Ενόχ, Ριέρα, Αντωνίου, Ζάρατε(74′ Πίττας), Γκοζλάν(62′ Μαϊσουράντζε), Ουντόζι

Στον πάγκο: Πιττάτζιης, Κολοκούδιας, Ελευθερίου, Ρασμούσεν, Γκλάβινα, Φυτανίδης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπανούσης, Φυλακτού, Λαγός / Βαλλιάνος, Πέτρου