LIVE: Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ 0-2 Τελικό (Χορηγός η Bet on Alfa)
30/03/2019 17:33

Η Νέα Σαλαμίνα υποδέχεται την ΑΕΛ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ του Πρωταθλήματος Cyta. Σέντρα της αναμέτρησης στις 18:30.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ CYTAVISION SPORTS 7

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

1′ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

5′ Δυνατό σουτ του Κατστανάγια εκτός περιοχής, αναγκάζει τον Βεσελόφκσι σε εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ

12′ Κίνηση από τον Κίνγκσλεϊ που έκανε το σουτ από το ύψος της επανορθωτικής για να αποκρούσει ο Βοζίνια

19′ Ύπο πίεση ο Αβραάμ έπιασε την κεφαλιά που έφυγε λίγο έξω

23′ Με πάσα ο Μαργκάσα βγάζει μόνο τον Κορέϊα από τον Βοζίνια με τον τερματοφύλακα της ΑΕλ να πεφτει σωστά και να αποκρούει την μπάλα

41′ Κίτρινη στον Χριστοφόρου

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Καλό παιγνίδι μέχρι το 25′ Στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα χωρίς οποιαδήποτε φάση

46′ ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

47′ Κίνηση από τον Νιλς Τεξέϊρα από διαγώνια που έκανε το σουτ για να αποκρούση ο Βεσελόφκσι

51′ Κίτρινη στον Ντα Σίλβα

55′ Βολέ από κοντινή απόσταση από τον Ντόσα Τζούνιορ αποκρούει πάνω στην γραμμή ο Γκολομπάρτ

68′ ΓΚΟΛ: 0-1 Με την είσοδο του στο παιγνίδι ο Χουράδο σκοράρει με σουτ αφού η μπάλα βρήκε και στο δεξί δοκάρι

71′ Κίτρινη στον Σχρανζ

73΄Κερδίζει πέναλτι η ΑΕΚ σε ανατροπή του Σχρανζ από΄τον Γκολομπαρτ

73′ Κίτρινη στον Γκολομπάρτ

74′ Ο Χουράδο ετοιμάζεται για την εκτέλεση

75′ ΓΚΟΛ 0-2: Εκτελεί και σκοράρει

85′ Κίτρινη στους Ν. Τεσέϊρα και Μαργκάσα

87′ Κεφαλιά του Κινγσλεϊ σε σέντρα του Τζαϊλσον, αποκρούει ο Βοζίνια

90+3′ Ο Κωστή πάνω στη γραμμή διώχνει την μπάλα σε σουτ του Λαφράνς

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφκσι, Μιντίκκης, Φουστάρ, Γκολομπάρτ, Χριστοφόρου, Νουρ (79′  Κωστή), Μαργκάσα, Κορέϊα (86′ Τζαϊλσον), Ελουντού (66′ Ελουντού), Τιάγκο, Κίνγκσλεϊ

Στον πάγκο: Λύτρας,

Γκαρσία, Σικόρσκι, Τζαϊλσον, Κωστή, Ρέϊνολτς, Τίσντελ

ΑΕΛ: Βοζίνια, Ντ. Τζούνιορ, Α. Τεξέϊρα, Γκαζτανάγια, Αντάμοβιτς, Αβραάμ, Ν. Τεξέϊρα,  Λαφράνς, Ντα Σίλβα (81′ Μυτίδης), Μακρής (66′ Χουράδο), Σχρανζ (77′ Φιντέλις)

Στον πάγκο: Πρόσεκ, Ζντραβκόφκσι, Μυτίδης, Φιντέλις, Λεάντρο, Χουράδο, Γουήλερ, Αντόνια, Αγκάνοβιτς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασίλης Δημητρίου (Μάριος Δημητριάδης, Στέλιος Νικήτα) Αβραάμ Τσούκκας (Ανδρέας Δημητρίου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χριστοφόρου, Γκολομπάρτ, Μαργκάσα/ Ντα Σίλβα, Σχρανζ, Ν. Τεξέϊρα