Δεν μάσησε κι έμεινε όρθια!
20/04/2019 00:20

Τον τρόπο να μην… φύγει με άδεια χέρια από τη Βιτόρια βρήκε η Βαγιαδολίδ.

Παρόλο που στριμώχτηκε για τα καλά από την Αλαβές, η ομάδα του Σέρτζιο κατάφερε ν’ αντεπιτεθεί και ν’ αποσπάσει πολύτιμο βαθμό (2-2).

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 25λεπτο οι φιλοξενούμενοι είχαν δεχθεί ήδη δυο γκολ -με κύριο υπεύθυνο τον Γιοέλ.

Γιατί ο τερματοφύλακάς τους πρώτα επέτρεψε στον Γκουιντέτι να του βάλει την κόντρα (σε ένα ανυποψίαστο γύρισμα) και ν’ ανοίξει το σκορ και έπειτα έκανε λάθος υπολογισμό σε εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκεθ από πλάγια θέση.

Το γεγονός ωστόσο ότι η Βαγιαδολίδ κατάφερε να μειώσει πριν το ημίχρονο (με γκολ του Φερνάντεθ) της επέτρεψε να επιστρέψει με ελπίδες από τα αποδυτήρια.

Και εντέλει να δικαιωθεί για την υπεροχή της στο δεύτερο 45λεπτο με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ουνάλ στο 76’ και της επέτρεψε να φύγει αλώβητη από το «Μεντιθορόθα».