LIVE: ΕΝΠ – Ανόρθωση 2-2 ΤΕΛΙΚΟ ( Χορηγός η Bet on Alfa)
21/04/2019 16:20

Η Ένωση υποδέχεται την Ανόρθωση για την 7η αγωνιστική στην β’ φάση του πρωταθλήματος CYTA. Σέντρα στις 17:00.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ CYTAVISION SPORTS 2

ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

1′ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

6′ Από λάθος υπόδειξη του βοηθού ο διαιτητής άφησε το παιγνίδι να εξελιχθεί με τον Ράγιος να γυρίζει στον Στεφανέλι που έκανε το δυνατό σουτ για να αποκρούση ο Κλέϊμαν.

10′ Δυνατό σουτ του Μαϊσουράτζε απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Δημητρίου

11′ Μοναδικό τετ-α-τετ με τον Ριέρα να μην μπορεί να νικήσει τον Δημητρίου

11′ ΓΚΟΛ 0-1: Όμορφη σέντρα του Ντούρις προς τον Ράγιος που με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

28′ Σουτ του Ντούρις εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Κυριάκου και πέρασε κόρνερ

34′ Ο Εγγλέζου προλαβαίνει την υστάτη και διώχνει προ του Αντωνίου που του έκανε φάουλ και χρεώθηκε με κίτρινη κάρτα

36′ Κίτρινη στον Ιωάννου

39′ Μακρυνή μπαλιά για τον Ουντόζι που δεν πρόλαβε να ακουμπήσει την μπάλα και την απέκρουσε ο Δημητρίου

41′ Μακρινό σουτ από τον Μαϊσουράτζε φεύγει λίγο έξω

45+1 ΓΚΟΛ: Δυνατό σουτ από τον Πίττα δεν συγκράτησε ο Δημητρίου και η μπάλα κατέληξε στα δίτκυα

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

53′ ΓΚΟΛ 2-1: Μπροστινή μπαλιά για τον Πίττα που δεν νίκησε τον Δημητρίου στην πρώτη προσπάθεια, αλλά τα κατάφερε με την δεύτερη

60′ Μακρινό σουτ του Στεφανέλι έφυγε λίγο έξω

64′ Κοντινή προβολή από τον Αγγελή δεν βρήκε στόχο

65′ Κίτρινη κάρτα στον Ουντόζι

66′ Κίνηση από τον Πίττα αναγκάζει τον Δημητρίου να διώξει σε κόρνερ

85′ ΓΚΟΛ 2-2: Λάθος στην άμυνα της Ένωσης που εκμεταλλεύεται ο Μικελντάτζε που έστρωσε στον Ράγιος που από κοντά ισοφάρισε

90+4′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ριέρα να μην μπορεί να σκοράρει από κοντινή απόσταση

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Ριέρα, Ενόχ (46′ Ζάρατε), Ουντόζι (65′ Κοσμάς), Ολίβα (79′ Μουλαζίμης), Αντωνίου, Αγγελή, Κυριάκου, Φυτανίδης, Μαϊσουράντζε, Πίττας

Στον πάγκο: Πέτρου, Μουλαζίμης, Σερμπάκοφ, Κολοκούδια, Ζάρατε, Κοσμάς, Ελευθερίου, Γκλάβινα, Γκοζλάν

Ανόρθωση: Δημητρίου, Κοφί (75′ Μπουφ), Σίλντενφελντ, Στρούνα, Εγγλέζου, Ράγιος, Ντούρις, Βικτορ, Οικονομίδης (66′ Μικελντάτζε), Πράνιτς (24′ Ιωάννου), Στεφανέλι

Στον πάγκο: Στέμερ, Μπουφ, Μικελτάντζε, Γεωργαλλίδης, Παναγιώτου, Ιωάννου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αντωνίου/ Ιωάννου