Το Περού έριξε νέα τριάρα στην Βολιβία
19/06/2019 08:47

Το Περού επικράτησε με 3-1 της Βολιβίας και με 4 βαθμούς βρίσκεται παρέα με την Βραζιλία στην κορυφή του πρώτου γκρουπ του Κόπα Αμέρικα. Μηδέν βαθμούς για τους Βολιβιανούς που δέχθηκαν δεύτερη σερί τριάρα.

Από τριάρα σε τριάρα πάει η Βολιβία στο Κόπα Αμέρικα που μετά το 3-0 από την Βραζιλία, υπέστη νέα ήττα από το Περού με 3-1 αυτή τη φορά. Οι Περουβιανοί βρίσκονται στην κορυφή του α’ ομίλου, έχοντας τέσσερις βαθμούς μαζί με την “σελεσάο”, ενώ οι Βολιβιανοί δεν έχουν πόντο.

Στα της αναμέτρησης τώρα, το Περού βρέθηκε πίσω στο σκορ, καθώς με τη βοήθεια του VAR στο 28′ οι Βολιβιανοί κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μορένο για το 1-0, όπως θα δείτε στο παρακάτω video η παράβαση ήρθε από τον Ζαμπράνο, πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ που φαίνεται να κάνει χέρι στην περιοχή της ομάδας του. Ωστόσο, οι Περουβιανοί βρήκαν τον τρόπο με τον κορυφαίο τους γκολεαδόρ, Πάολο Γκερέρο να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 44′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι το Περού δεν πάτησε γκάζι κατάφερε ν’ ανατρέψει το ματς και στο 54′ να κάνει το 2-1 με κεφαλιά του Φαρφάν. Το τρίτο γκολ των νικητών σκόραρε ο Φλόρες στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΤΟ 1-0 ΤΗΣ ΒΟΛΙΒΙΑΣ

ΤΟ 1-1 ΤΟΥ ΠΕΡΟΥ

ΤΟ 2-1 ΤΟΥ ΠΕΡΟΥ

ΤΟ 3-1 ΤΟΥ ΠΕΡΟΥ