Ξεμούδιασμα με νίκη (ΦΩΤΟΣ)
23/06/2019 19:50

Ο Απόλλωνας κέρδισε στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επί Αυστριακού εδάφους με αντίπαλο την Αυστριακή Αμστέτεν με 1-0 χάρη σε γκολ του Πίττα στο 42. Αρκετές αλλαγές και… χημείες από τον Σωφρόνη, που είδε τους παίκτες του να… ξεμουδιάζουν.

Η ενημέρωση από την επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα:

Έναρξη του αγώνα.

5′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

10′ Καλή ευκαιρία για τους Αυστριακούς με τον Μπσσάτ να επεμβαίνει σωτήρια.

Περίπου 500 φίλοι της Αυστριακής ομάδας παρακολουθούν την αναμέτρηση.

15′ Εξαιρετικό σουτ από τον Ψύχα η μπάλα πέρασε πολύ κοντά από το αριστερό δοκάρι των Αυστριακών.

20′ Χωρίς ρυθμό ο αγώνας.

Υπό βροχόπτωση διεξάγεται ο αγώνας.

28′ Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Πίττα.

35′ Πλασέ του Ζελάγια από ευνοϊκή θέση απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας των Αυστριακών.

42′ ΓΚΟΛ 0-1 Το τέρμα του Απόλλωνα πέτυχε ο Ιωάννης Πίττας μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Σελίμοβιτς.

Τέλος α’ ημιχρόνου

Αλλαγές για τoν Απόλλωνα καθώς πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο οι:

Παπουλής, Περέιρα, Πέδρο, Παπαμιχαήλ, Ματία Σπόλιαριτς, Καρώ, Σακέτι, Σαρδινέρο, Ντύλαν, Βασιλείου και ο τερματοφύλακας Βολοτίνεν.

60′ Χωρίς κάτι ο αξιόλογο τα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

62′ Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα μετά από διαγώνιο σουτ του Παπαμιχαήλ.

69′ Τρομερή ευκαιρία για τον Απόλλωνα μετά από εξαιρετικό συνδυασμό η μπάλα κατέληξε στον Περέιρα ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ σημάδεψε την συμβολή των δοκαριών των γηπεδούχων.

Κάτω από πολύ δυνατή βροχόπτωση συνεχίζεται η αναμέτρηση.

Πέρασε στον αγώνα ο Βασιλειάδης.

87′ Εντυπωσιακή επέμβαση από τον Βολοτίνεν.

Τέλος αναμέτρησης νίκη για τον Απόλλωνα με 1-0 με το τέρμα του Πίττα στο 42′.