Προπονητής Σλόβαν: «Είμαι θυμωμένος…»
25/06/2019 21:47

Ο προπονητής της Σλόβαν Μπρατισλάβας που είναι πιθανή αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, Μάρτιν Σέβελα, μετά το φιλικό με την Τσέχικη Μποέμιανς όπου η ομάδα του κέρδισε με 3-1, σχολίασε τον αγώνα.

«Είμαι ικανοποιημένος με τη νίκη, αλλά είμαι θυμωμένος για το τέρμα που δεχθήκαμε στο τέλος. Είπα σήμερα στους παίκτες να δουν τον αγώνα ως ευρωπαϊκό όπου το κάθε τέρμα είναι σημαντικό. Το 3-0 είναι εξαιρετικό όμως το 3-1 πολύ διαφορετικό και ικανό να σου στερήσει την πρόκριση, να σου ανατρέψει τα σχέδια.Πρέπει να εξαλείψουμε τέτοια λάθη, σίγουρα θα τα συζητήσουμε μέσω της βίντεο ανάλυσης. Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το πρώτο ημίχρονο, ο Ντε Καμπς και ο Λιούπισιτς επέστρεψαν στην επίθεση, οι Ρατάο και Ντράζιτς ήταν επίσης πολύ καλοί. Κάθε παίκτης έχει την ευκαιρία εναπόκειται σε αυτούς να την αρπάξουν και να κερδίσουν περισσότερα λεπτά. Αυτό που είναι θετικό είναι ότι είμαστε αρκετά αποτελεσματικοί σήμερα. Ο αντίπαλος επέλεξε να αμυνθεί με πέντε, δεν ήταν εύκολο να περάσεις από τον αμυντικό τοίχος, αλλά καταφέραμε να αναπτυχθούμε με επιτυχία».