Φιλική 3άρα του Εθνικού μέσα στο Κολόσσι
19/07/2019 19:40

Ο Εθνικός κέρδισε τον Απόλλωνα σε φιλική αναμέτρηση στο Κολόσσι με 3-1, με τον Σωφρόνη Αυγουστή να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έπαιξαν κόντρα στην Κάουνο Ζαλγκίρις. Το γκολ για την ομάδα του Απόλλωνα πέτυχε ο Σαρδινέρο. Ντεμπούτο για τον Δημητρίου που έπαιξε για ένα ημίχρονο. Ο αγώνας έγινε σε δύο ημίχρονα των 40 λεπτών.

Η ενημέρωση από τους «γαλάζιους»:

80′ Τέλος του αγώνα.

79’Αλλαγή: Ο Χαραλάμπους αντικατέστησε τον Χάμπο.

78′ Γκολ ο Εθνικός, 1-3 το σκορ.

70′ Ο Γκακπέ άφησε τη θέση του στον Ηροδότου.

65′ Εξαιρετική προσπάθεια από τον Παπουλή ο οποίος έδωσε πολύ καλή πάσα προς τον Γκακπέ ωστόσο καθυστέρησε και έχασε καλή ευκαιρία για την ισοφάριση.

62′ Ο Χάμπος σεντραρε από τα αριστερά σε εκτέλεση φάουλ με τον Ισπανό να πιάνει την όμορφη κεφάλια και να μειώνει σε 1-2.

62′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Μήτας.

61′ Ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Σπόλιαριτς με σωτήριο τάκλιν απομάκρυνε τον κίνδυνο.

53′ 0-2 o Εθνικός.

49′ Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ.

Έναρξη β’ ημιχρόνου. Μόνο ο Βολοτίνεν αντικατέστησε τον Δημητρίου για τον Απόλλωνα.

40′ Λήξη ημιχρόνου.

29′ Σέντρα από τον Γιαννιώτα στη μικρή περιοχή με αποδέκτη τον Γκακπέ ο οποίος έκανε τη προβολή ωστόσο η μπάλα πέρασε έξω.

24′ Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

22′ Καλή ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Λαμπάν έκανε τη μακρινή μπαλιά προς το μέρος του Ηλία, ο οποίος “κρέμασε” τον Δημητρίου με τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από την εστία του νεαρού τερματοφύλακα,

11′ Νέο σουτ του Εθνικού με τον Λαμπάν. Ο Λαμπάν κέρδισε τη μπάλα εκτός περιοχής, απέφυγε ένα αντίπαλο κι έκανε το σουτ το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία,

9′ Πρώτο καλό σουτ του αγώνα για τον Εθνικό. Ο Καπαρτής ελευθερώθηκε όμορφα εκτός περιοχής, έκανε το σουτ το οποίο ωστόσο πέρασε ψηλά άουτ από την εστία του Δημητρίου.