Τεσσάρα από το… μισάωρο για την «Κυρία»
14/08/2019 20:50

Η Ανόρθωση επικράτησε με 4-0 της Αναγέννησης στην Δερύνεια σε φιλική αναμέτρηση. Και τα τέσσερα γκολ για τους κυανόλευκους, επιτεύχθηκαν στο α’ ημίχρονο. Πρώτο γκολ για τον Μανθάτη(14′), σκόραρε δις ο Κατσαράβα(24′, 26′) με τον Οκριασβίλι στο 32′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ του αγώνα, όπως προέκυψε από την επίσημη Ανόρθωση:

Τέλος της αναμέτρησης.

62′ Σωτήρια επέμβαση του Μάστρου σε πλασέ του Σαντίκ μέσα από την περιοχή.

56′ Οι Σαντίκ, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Πηλέας, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Κάλτσας, Χατζηβασίλης και Γκαλίτσιος αντικατέστησαν τους Κ. Αρτυματά, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Κοφί, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Ντούρις και Κατσαράβα

47′ Ο Ρώσσος αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο.

45′ Δοκάρι για την Αναγέννηση. Στην επαναφορά της μπάλας ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση την στιγμή που ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας ετοιμαζόταν με κεφαλιά να μειώσει σε 4-1

32′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Ντούρις με ωραία συρτή πάσα βρήκε τον Οκριασβίλι μέσα στην περιοχή, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μαστρου

26′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Κατσαράβα έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό, μπήκε μέσα στην περιοχή, έδωσε στον Οκριασβίλι, ο οποίος μπροστά σε άδειο τέρμα έκανε το 3-0.

24′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Μανθάτης έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά και ο Κατσαράβα με δεύτερη προσπάθεια έπειτα από ασταθή απόκρουση του Μαστρου έκανε το 2-0.

22′ Ο Οκριασβίλι δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή, πέρασε ωστόσο ελάχιστα έξω.

14′ ΓΚΟΛ για την Aνόρθωση. Φανταστική μπαλιά από τον Κορρέα στον Μανθάτη, ο οποίος έφυγε πίσω από την άμυνα, κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

6′ Εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τα δεξιά από τον Οκριασβίλι, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η οποία ωστόσο πέρασε έξω.