Μοιρασιά στο Δάλι (ΦΩΤΟΣ)
22/08/2019 16:44

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα σε Χαλκάνορα και ΠΑΕΕΚ Κερύνειας το απόγευμα της Τετάρτης στο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΜΑΤΣΟΣ.
Το πρωτο γκολ ήρθε στο 15ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Γραμματικόπουλος και το μετέτρεψε ο Πιταράς σε γκολ .
Η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σέρβο (δανεικό από τον Οθέλλο) Νταβίντ Μπιέλμποργκ στο 32ο λεπτό. Ο Μπιέλμποργκ αφήνει εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα και έρχεται από εμφάνιση με 2 γκολ στο πρόσφατο φιλικό με την ΜΕΑΠ.
Οι δυο προπονητές Νώντας Χριστινάκης και Άγης Καμένος πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές στο δεύτερο μέρος με το σκορ του πρώτου σαρανταπενταλέπτου να είναι και το τελικό.
Οι δύο ομάδες αναμένονται στο γκρουπ αυτών που θα πρωταγωνιστήσουν στην Γ κατηγορία.