Τα είχε όλα εκτός από… ουσία!
22/08/2019 23:58

Πλασματικό ήταν το σκορ του πρώτου αγώνα του Απόλλωνα κόντρα στην Αϊντχόφεν. Η ήττα με 3-0 στο Philips Stadium περιορίζει στο ελάχιστο τις πιθανότητες πρόκρισης για τους «γαλάζιους» στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ ενόψει και του επαναληπτικού που θα γίνει την ερχόμενη Πέμπτη στο ΓΣΠ.

Ο Απόλλωνας κοίταξε στα μάτια τους Ολλανδούς, όμως του έλειπε η ουσία. Μπορεί να μην είδε την άμυνα του να δέχεται πίεση σε κανένα σημείο του αγώνα, όμως σε ένα εφιαλτικό 15λεπτο, το πρώτο του δευτέρου ημιχρόνου, είδε την εστία του να παραβιάζεται τρεις φορές. Η διαφορά ποιότητας, άλλωστε φαίνεται σε τέτοιου είδους παιχνίδια.

Στον Απόλλωνα καλούνται να δουν τον επαναληπτικό. Ο Σωφρόνης Αυγουστή έστειλε το μήνυμα ότι η ομάδα θα παλέψει για το καλύτερο.

Ενόψει του επαναληπτικού, εκτός θα είναι ο Σακέτι λόγω καρτών.