Διαιτητής στην Κύπρο έληξε το ματς στο 37΄!
14/10/2019 10:08

Κωμικοτραγικά γεγονότα συνέβησαν την Κυριακή (13/10) σε αγώνα αγροτικού ποδοσφαίρου της Κύπρου σε χωριό της επαρχίας Λάρνακας. Οι διαιτητές μετέβησαν στο γήπεδο περίπου στις 15:20μμ με τον αγώνα να είναι προγραμματισμένος για τις 15:30μμ. Οι διαιτητές μάλιστα προκάλεσαν 10λεπτη καθυστέρηση αφού ο αγώνας άρχισε τελικά στις 15:40μμ.
Μετά από ένα ημίωρο κι αφού οι γηπεδούχοι πήραν σημαντικό προβάδισμα στο σκορ, οι ποδοσφαιριστές της φιλοξενούμενης ομάδας δεν μπορούσαν ν’ ανταπεξέλθουν και ζητούσαν συνεχώς από τον διαιτητή να σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου διαφορετικά θα έφευγαν από το γήπεδο! Και ο διαιτητής το έκανε πράξη αφού σφύριξε τη λήξη του Α’ ημιχρόνου στο 37′!
Στην επανάληψη ο αγώνας κύλησε περίπου στα ίδια επίπεδα με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο και τους φιλοξενούμενους να ζητούν και πάλι από τον διαιτητή να σφυρίξει τη λήξη του αγώνα!
Το συμβάν έγινε μπροστά στα μάτια και του προέδρου της συγκεκριμένης Ομοσπονδίας!
Κατά τα άλλα… ο αγώνας ήταν ΑΘΛΗΤΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ!