Η Ίντερ… έφερε τούμπα (και) την Βερόνα
09/11/2019 21:40

Ίντερ με… καρύδια, έφερε «τουμπα» και την Βερόνα! Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε βρέθηκε για δεύτερο σερί ματς μετά από αυτό με την Μπολόνια πίσω στο σκορ αλλά δεν «μάσισε», δείχνοντας πω η φετινή ομάδα έχει χαρακτήρα!

Το γκολ του Πέρε στο 19ο λεπτό από την άσπρη βούλα έδωσε το προβάδισμα στην Βερόνα και πάγωσε το «Τζουζέπε Μεάτσα», με τους «νερατζούρι» να μην καταφέρνουν παρά την μεγάλη πίεση που άσκησαν να ισοφαρίσουν μέχρι το ημίχρονο. Οι παίκτες του Κόντε τα είχαν βρει… σκούρα και δυσκολεύονταν να φτιάξουν καλές στιγμές μπροστά στην εστία του Σιλβέστρι αλλά κατάφεραν με κεφαλιά του Βετσίνο στο 65ο λεπτό να ισοφαρίσουν.

Η πίεση προς την Βερόνα στη συνέχεια ήταν τρομερή, οι γηπεδούχοι έψαχναν σαν… τρελοί την ανατροπή, την άγγιξαν με τον Λουκάκου και τελικά κατάφεραν να γυρίσουν το ματς χάρη σε ένα τρομερό σουτ του Μπαρέλα έξω από την περιοχή που κατέληξε στο δεξί «Γ» της εστίας για το τελικό 2-1.