Η ΕΝΠ πέρασε νικηφόρα από την Πάφο
11/11/2019 22:05

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου ήταν η νικήτρια στον τέταρτο και τελευταίο χρονικά αγώνα για την 5η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League, όπου πέρασε νικηφόρα από την Πάφο επικρατώντας του ΑΠΟΠ με 87-59. Ως ο ACS MVP of the Game αναδείχθηκε ο Τζόρντιν Γουίλιαμς με 30 πόντους (8 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 5 ασσίστ).

Μέχρι το 5’ το σκορ ήταν στο 10-8 για την ΕΝΠ, η οποία στην συνέχεια ανέβασε τον ρυθμό της και με το τέλος της περιόδου ήταν μπροστά με +9 (25-16). Ισορροπημένο ήταν στην συνέχεια το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με το σκορ ημιχρόνου να πηγαίνει στο 45-36 υπέρ των «βυσσινί».

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στην γ’ περίοδο όπου μέχρι το 25’ ήταν μπροστά με 58-40, ενώ με το τέλος του δεκαλέπτου το σκορ οδηγήθηκε στο 73-58. Με την ολοκλήρωση του αγώνα η ομάδα του Μιχάλη Κακιούζη επικράτησε με 87-59.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25, 36-45, 48-73, 59-87