ΔΙΑΦΩΝΙΑ των προπονητών
25/01/2020 17:40

Δεν συμφώνησαν για την εικόνα του αγώνα στο «Στέλιος Κυριακίδης» Πάμπος Χριστοδούλου και Κάμερον Τόσακ.

Αρχικά ο προπονητής του Ολυμπιακού Πάμπος Χριστοδούλου είπε:

«Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι, ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο. Στην αρχή βρήκαμε ευκαιρίες, στη συνέχεια η Πάφος ήταν καλύτερη. Στο Β’ ημίχρονο τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά. Ήμασταν πολύ καλύτεροι, πατούσαμε καλύτερα, σκοράραμε. Εκεί που έδειχνε το παιχνίδι ότι θα ερχόταν και το δεύτερο γκολ, μετά από ένα λάθος η Πάφος ισοφάρισε. Ακόμα και μετά το 1-1 ήμασταν καλύτεροι. Πάντα το ποδόσφαιρο τιμωρεί. Μπορούσε η Πάφος να δημιουργήσει και άλλα προβλήματα και να κερδίσει στο τέλος. Ευχαριστώ τον κόσμο του Ολυμπιακού. Ο Ολυμπιακός αδικείται σύμφωνα με τους βαθμούς αλλά παίζει καλό ποδόσφαιρο. Η συνέχεια θα είναι ακόμα καλύτερη. Μπορούσε να πάει Κυριακή το ματς με Ομόνοια, λόγω του ότι την Τετάρτη παίζουμε κύπελλο με Ανόρθωση».

Στη συνέχεια ο Κάμερον Τόσακ, τόνισε τα εξής: «Δεν είμαι σίγουρος ότι ήμασταν στο ίδιο παιχνίδι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την απόδοση στο Α’ ημίχρονο. Δούλεψαν πολύ καλά οι παίκτες μου, ήταν προσηλωμένοι στο πλάνο. Στο Β’ ημίχρονο, ανέβηκε ο Ολυμπιακός και χάσαμε την πειθαρχία μας για περίπου 15 λεπτά. Ο αντίπαλος σκόραρε σε μια άτυχη στιγμή για μας. Στη συνέχεια δείξαμε χαρακτήρα και ισοφαρίσαμε. Στο τέλος είχαν ευκαιρίες και οι δύο ομάδες να σκοράρουν δεύτερο γκολ. Στο Α’ ημίχρονο μπορούσαμε να το τελειώσουμε με 2-0, 3-0. Είναι πολύ σημαντικό που επέστεψε ο Τόρες, θέλουμε βοήθειες στην επίθεση. Οι παίκτες μου έχουν βελτιωθεί αλλά έχουμε αρκετή δουλειά μπροστά μας. Είχαμε πολλούς τραυματισμούς. Χρειαζόμαστε επιθετικό γιατί δεν γίνεται να μην σκοράρεις όταν φτιάχνεις ευκαιρίες».