ΤΕΛΙΚΟ: Πάφος-Ολυμπιακός 1-1 (χορηγός η Bet on Alfa)
25/01/2020 16:33
ΤΕΛΙΚΟ: Πάφος-Ολυμπιακός 1-1  (χορηγός η Bet on Alfa)

Σε εξέλιξη στο «Στέλιος Κυριακίδης» η αναμέτρηση Πάφος – Ολυμπιακός για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.
ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0.

90′ Μεγάλη απόκρουση του Ρούτκο σε κόρνερ σε κεφαλιά του Αζουλάο.

84′ Μεγάλη απόκρουση του Ρόυτκο στο δυνατό σουτ του Αγιτέ.

74′ Η μπάλα έφυγε έξω σε κεφαλιά του Αζουλάο.

67′ ΓΚΟΛ 1-1 Αντεπίθεση της Πάφου με τον Βα να κερδίζει τη μπάλα και να δίνει στον Τόρες, ο οποίος την κατάλληλη στιγμή έδωσε πάσα στον Καμπράλ που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη για να ισοφαρίσει για την Πάφο.

63΄Σουτ του Κοφί από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Ρούτκο.

60΄ Βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη ο Ράκελς, αλλά έπαιξε επικίνδυνα και έκανε φάουλ στον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για να αντικρύσει την κίτρινη κάρτα.

58′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Ρούτκο να αποκρούει το σουτ του Μπιλάλ που βρέθηκε σε πολύ καλή θέση.

55′ ΓΚΟΛ 0-1 Σέντρα του Μπιλάλ μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε στα πόδια του Μπεσάρα και κατέληξε στα δίχτυα του Ρούτκο για να ανοίξει με αυτογκόλ το σκορ ο Ολυμπιακός.

54′ Σουτ του Μπιλάλ, η μπάλα έφυγε κόρνερ αφού βρήκε σε αμυντικό της Πάφου.

48′ Δεν πρόλαβε ο Αζουλάο τη σέντρα του Κίκο.

Άρχισε το Β’ ημίχρονο.

Ημίχρονο στο Στέλιος Κυριακίδης χωρίς σκορ. Καλός ο ρυθιμός στο ξεκίνημα του αγώνα, με τον Ολυμπιακό να έχει την πιο κλασσική ευκαιρία με το δοκάρι του Κοφί στο 12′, έχασε και η Πάφος τις δικές της καλές ευκαιρίες. Έπεσε λίγο ο ρυθμός μετά το ημίωρο.

37′ Ο Καμπράλ έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό του Ολυμπιακού, κατέληξε στο δοκάρι και έφυγε κόρνερ.

14′ Ο Ράκελς από καλή θέση, δεν βρήκε στόχο .

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με το σουτ του Κοφί να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

8′ Κεφαλιά του Σωτηρίου από σέντρα του Κίκο, η μπάλα έφυγε έξω.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Βελίδη να αποκρούει στο τετ α τετ με τον Βα, μετά από παρέμβαση και του Σαμπίνια.

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΦΟΣ (Κ. Τόσακ): Ρούτκο, Αντωνίου, Γουίλιαμς, Σιρόκ, Λαφράνς, Μπεσάρα, Φιλιώτης, Βα, Φόλμπρεχτ (76′ Πανός), Καμπράλ (82′ Γκοντάρντ), Ράκελς (61′ Τόρες).

Στον πάγκο: Πέτρου, Κωνσταντίνου, Πανός, Γκοντάρντ, Τόρες, Λελιούκιν

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Π.Χριστοδούλου): Βελλίδης, Σαμπίνια, Σωτηρίου, Κίκο, Ψάλτης, Βινίσιους, Ενόχ (15′ Ακόστα), Κοφί (71′ Αγιτέ), Μπιλάλ, Ροτζέριο, Αζουλάο

Στον πάγκο: Μπάϊζα, Ακόστα, Κα, Νάνι, Κυριάκου, Ανδρέου, Παχίπης, Αγιτέ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βα, Ράκελς / Σωτηρίου, Σαμπίνια