Αποκλεισμός-σοκ για Μονπελιέ!
28/01/2020 23:00

Θύμα τεράστιας έκπληξης στους 16 του Κυπέλλου Γαλλίας έπεσε η Μονπελιέ, που ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι από την Μπέλφορτ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια. Οι μεγάλοι θριαμβευτές είναι ομάδα τέταρτης κατηγορίας και κατάφερα να πάρουν μια ιστορική πρόκριση!

Έπειτα από το 0-0 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης, το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και ολοκλήρωσαν τη μεγάλη επικρατώντας στα πέναλτι 5-4.

Η Ρεν δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά ξεπέρασε το εμπόδιο της Ανζέ. Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, το ματς έγινε… ροντέο, λόγω της μαχητικότητας της Ανζέ και έληξε ισόπαλο 3-3. Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν σε παράταση και πέναλτι και εκεί η Ρεν πήρε τη νίκη – πρόκριση με 5-4.

Στην παράταση πήγε και το Λιμονέστ – Ντιζόν (1-1), με τους φιλοξενούμενους τελικά να παίρνουν τη νίκη με σκορ 2-1.