ΤΕΛΙΚΟ: ΕΝΠ-Πάφος 1-1 (Χορηγός η Bet on Alfa)
15/02/2020 20:35

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου υποδέχεται την Πάφο FC το Σάββατο (15/02, 19:00) στο «Τάσος Μάρκου», στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας. Στον αγώνα του πρώτου γύρου οι δυο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1.
*Το ματς θα μεταδίδεται από το ραδιόφωνο του Super Sport FM 104.0 και τηλεοπτικά από την Cytavision 1.
** Με 6λεπτη καθυστέρηση άρχισε τελικά ο αγώνας ΕΝΠ-Πάφος FC αφού άργησε η μετάβαση ασθενοφόρου στο «Τάσος Μάρκου».

ΓΚΟΛ & ΦΑΣΕΙΣ
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
1’Έναρξη αγώνα.
4′ Πρώτη καλή φάση με τον Βα από αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε κόρνερ.
10′ Χωρίς την μεγάλη φάση το πρώτο δεκάλεπτο.
11′ Κίτρινη Βαρέλα για φάουλ στον Βαλεριάνο.
15′ Φάουλ για την Ένωση, εκτελέστηκε από τον Βαρέλα και η μπάλα πέρασε έξω.
20′ ΓΚΟΛ για την Ένωση με πλασέ του Θεοδώρου
21΄ΓΚΟΛ για την Πάφο. Άμεση απάντηση μετά την σέντρα έγινε η μακρινή μπαλιά στον Μπεριγκό ο οποίος με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
28′ Άστοχο σουτ από τον Βαρέλα.
39′ Κεφαλιά από τον Μπεριγκό η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
41′ Κίτρινη στον Αντωνίου, για φάουλ στον Βαρέλα.
41′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Σταρόκιν η μπάλα έξω.
45′ Ένα λεπτό καθυστέρηση.
45+1 Πέναλτι για την Παφό, για χέρι του Σπόλιαριτς. Σωστή η απόφαση του διαιτητή.
Χαμένο πέναλτι από τον Μπεριγκο, με τον Κλέιμαν να διώχνει την μπάλα έξω.
Λήξη ημιχρόνου
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
47′ Κόρνερ για την Ένωση διώχνει με γροθιές ο Ρούτκο, ακολούθως ο Βαρέλα σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε έξω.
54′ Βα προσπαθεί από αριστερά δεν μπορεί, όμως, αφού η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και κατέληξε κόρνερ.
58′ Προσπαθεί και πάλι ο Βα, η σέντρα του, όμως, δεν είχε αποτέλεσμα αφού έδιωξαν οι βυσσινί.
60′ Εκτός ο Ρουσιάς, εντός ο Σαντίκ.
61′ Εκτός ο Ράκελς, εντός ο Νέμετς.
61′ Εκτός ο Φόλμπρεχτ, εντός ο Πανός.
64′ Εκτός ο Αγκίρι, εντός ο Κοσμά.
68′ Κίτρινη στον Αραγιούρι για φάουλ στον Βαρέλα.
71′ Σουτ από τον Σαντίκ, ως μη γενόμενη η φάση αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
75′ Φάουλ για την Ένωση, ο Αραγιούρι με κεφαλιά διώχνει σε κόρνερ.
80′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση με σουτ από τον Μπαρμπόσα μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε έξω.
81′ Εκτός ο Μπεσάρα, εντός ο Αγκούλο.
90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.
92′ Καλη ευκαιρια για την Πάφο, έδιωξαν οι αμυντικοί της Ένωσης.