ΤΕΛΙΚΟ Δόξα-ΑΕΚ 0-1 (ΦΩΤΟΣ – Χορηγός η Bet on Alfa)

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Δόξας με την ΑΕΚ, που ήταν στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΠΟ CYTAVISION SPORTS 1

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ
Τέλος του αγώνα. 0-1
89′ Πολύ κακή εκτέλεση του Λουίς Κάρλος, πάνω από την εστία του Τόνιο.
87′ Πέναλτι για την Δόξα. Σωστή υπόδειξη από τον Τιμόθεο Χριστοφή, αφού ο Τάντι ανατρέπει κάτω χαμηλά τον Ζε Βαλέντε.

61′ Γύρισμα του Τρισκόφσκι στον Γιάννου, ο Μέσκα πρόλαβε και με σωτήρια παρέμβαση αποσόβησε ένα…σίγουρο γκολ.
54′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Τρισκόφσκι μπήκε στην περιοχή της Δόξας και χωρίς χρονοτριβή, έκανε το δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Γκράσα.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
37′ Ο Τρουγιόλς πήγε σε καταμέτωπο επίθεση, δοκίμασε το δεξί σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκράσα.
17′ Γύρισμα από τα αριστερά του Παπαφώτη, ο Ίταλο έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Τόνιο.